آدرس: شهركرد، شهرك منظریه، بلوار امام علی -جلوتر از بیمارستان پارسیان -روبروی قرارگاه پلیس راه---زمان جلسات تازه واردین(آقایان): روزهای فرد رأس ساعت15:30
کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 11 خرداد ماه 96
جمعه 12 خرداد 1396 ساعت 22:49 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق ،الله"

سومین جلسه از دور بیست و دوم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد با  نگهبانی مسافر محمدرضا ،استادی مسافر محمد و دبیری مسافر جواد  در روز پنج شنبه ،یازدهم خرداد ماه 96 با دستور جلسه "سیگار "رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود .


آنتی ایکس به هر چیزی که انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج کند ،اطلاق می شود ،هر چیزی و سیگار هم جز آن محسوب می شود و با مواد مخدری مثل تریاک، هیچ فرقی ندارد ،برای مثال دو فرد که میخواهند به مسافرت بروند ...خلاصه سخنان استاد:

اعتبار انسانها بیشتر از این که به حضورشان باشد به آن  حس زیبایی است، که از خود بر جای می گذارند وحضور شما بالاترین سهم از این حس را دارد .

اگر انسانها بخواهند زندگی بهتری نسبت به زمان قبل را تجربه کنند ،اولین شرط این است که ،انسان بهتری نسبت به گذشته خود شوند .زیرا زمان حال اختیار است و آینده جبر است .یعنی الان دارید برای آینده ، کشت انجام می دهید .اگر الان گندم بکاریم ،به اختیار خودمان است و در 8 ماه آینده، باید به اجبار گندم برداشت کنیم .

نیکوتین ماده ای است که در بدن انسان به میزان لازم تولید می شود .در زمان قدیم ،باربران ،نیکوتین را به صورت خوراکی ،جویدنی ،استفاده می کردند تا بتوانند بار بیشتری را ببرند و از توان و انرژی بیشتری استفاده کنند .نیکوتین کم کم به شکل سیگارت امروزی  در آمد.

زمانی مصرف سیگار وخالکوبی کلاس داشتند ،ولی الان برای نشان دادن اعتیاد ،به طور مستقیم وافور را نشان نمی دهند و با سیگار آن را نشان  می دهند .چیزی که الان در همه جا شیوع پیدا کرده ،مصرف قلیان است ،میزان مصرف آن افزایش پیدا کرده است و سازمان بهداشت هم تأیید کرده است ،در بیشتر تنباکوهای میوه ای قلیان ، مواد روان گردان به کار رفته است ،و با مصرف مداوم آن طعم خاص ،باعث عادت کردن به آن نوع تنباکو  با طعم خاصی که از آن استفاده می کنیم، می شود

با هر پک سیگار2 میلی نیکوتین توسط نایژک های ریه جذب می شود .اما با هر پک قلیان حدوداً 4 برابر تا پنج برابر ،نیکوتین ،قطران ،مونوکسید و...جذب می شوند و اگر غذای چرب خورده باشیم تا 50 برابر هم جذب آن ،افزایش پیدا می کند .

درون  رگهای بدن انسان مانند شیشه ،صاف وصیقلی هستند  ،پس وقتی  به ما می گویند ،با مصرف قلیان در رگها گرفتگی بوجود می آید ، دلیل آن چیست ؟

ماده ای در سیگار به نام قطران ،باروت کشنده ،وجود دارد واین ماده ،برای این است تا سیگار خاموش نشود ،وقتی وارد رگ می شود دیواره رگها را زبر می کند و بعد چربی و مواد دیگردر دیواره رگها رسوب می کنند و باعث چربی و گرفتگی عروق می شود .چرا سیگار در کنگره آنتی ایکس محسوب می شود ؟

آنتی ایکس به هر چیزی که انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج کند اطلاق می شود ،هر چیزی و سیگار هم جز آن محسوب می شود و با مواد مخدر دیگری مثل تریاک ، هیچ فرقی ندارد ،برای مثال دو فرد که میخواهند به مسافرت بروند ،یکی مصرف کننده تریاک و دیگری مصرف کننده سیگار باشد ،هیچ کدام بدون مواد مصرفی خود به مسافرت نمی روند ،هردو نفر با خود، مواد مصرفی خود را می برند .مصرف کننده سیگار وقتی سیگار نداشته باشد که مصرف کند ،اعصابش خرد می شود و مصرف کننده تریاک هم به همین صورت است.

سیگار بیشترین تأثیر خود را روی ضلع روان می گذارد ،مثل شیشه ،حشیش وکوکائین .

ما دو نوع خودکشی داریم ،یکی سقوط آزاد و دیگری تدریجی است .سقوط آزاد یعنی بالای کوه بروید و خودتان را پایین بیندازید و جامعه را از دست خودتان راحت کنید و دومی به صورت  تدریجی ،یعنی می دانید به مرگ نزدیک می شوید ومصرف سیگار برای شما  ضرر دارد ولی آن را مصرف می کنید و ذره ذره به مرگ نزدیک می شوید .خودکشی یعنی از مرگ خود باخبر بودن و با هر نخ سیگار که مصرف می کنید ، یک میخ به تابوت خود می زنید و تابوت خود را می سازید ،حال می توانید  تند تند میخ  به تابوت خود بزنید و یا تدریجاً این کار را انجام دهید  .

سیگار خوب  و بد نداریم ،من اوایل درمانم در کنگره وقتی می دیدم کسانی می رفتند و سیگار خود را درمان می کردند می گفتم اینها که سیگاری نبودند ، سیگار مارک اسی مصرف می کرده اند و درمان آن برایشان راحت است ،اما من سیگار مارک مارلبرو می کشم،برای همین درمان من سخت است .اما بعد از درمان خودم فهمیدم که ،سم خوب و سیگار خوب نداریم ،سم ،سم است .

برای درمان سیگار باید به این پرسش ها دقت کنید ،که آیا سیگار را بیشتر دوست دارید یا خودتان را ؟ آیا سیگار را بیشتر دوست دارید ،یا خانواده اتان را ؟هر فرد سیگاری می داند، سیگار ضرر دارد ،دانایی را در مورد آن دارد ،اما نمی تواند دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کند ،قدرت اجرایی آن را ندارد .جلساتی در روزهای یکشنبه در شعبه برگزار می شود که طی آن جلسات ،آموزش های لازم وخاص را می گیریم تا بتوانیم دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم .

دوست داشتن ،مانند مراحل عشق ،است باید اول خودتان را دوست داشته باشید ،اگر خودتان را دوست نداشته باشید نمی توانید بگویید ، من راهنمای خود را دوست دارم ،یا هرکس دیگری را دوست دارم ،اولین مرحله دوست داشتن، خودتان  هستید. خود را درمان کنید برای سلامتی خودتان ،تا بو و طعم و تمام لذت های دنیا را متوجه شوید .

بهترین موقع برای درمان سیگار در سفر اول است ،بایدبعد از یک یا دوماه که به کنگره آمدید برای درمان خود اقدام کنید .آقای مهندس می فرمایند :دور خمر را خط بکشید .

اگر بخواهید زندگی بهتری داشته باشید باید تغییر کنید و یکی از آن تغییرات ، درمان سیگار است .

ماه رمضان ،بهترین زمان برای درمان سیگار است ،سختی آن به فرمایش آقای مهندس سه روز است .

نیکوتین در گوجه ،بادمجان و...وجود دارد ونیازی به مصرف سیگار نیست .باید به بدن خود اجازه دهیم که خودش نیکوتین مورد نیاز را بسازد .

تعداد حاضرین در جلسه :245 نفر 
تعداد مشارکت کنندگان :12 نفر 
عکاس :مسافر کاظم
نویسنده گزارش :همسفر فاطمه لژیون یکم 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رسول شنبه 13 خرداد 1396 01:01
خداقوت خدمت اقاکاظم عکاس توانا
تشکرازهمسفرفاطمه نویسنده مطالب بسیاراموزنده بود

تشکرازاستاد توانا اقای محمدحیدری
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
    پخش صوتی کارگاه جهان بینی روز چهارشنبه
مراجعین مهمان - تازه واردین
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic