آدرس: شهركرد، شهرك منظریه، بلوار امام علی -جلوتر از بیمارستان پارسیان -روبروی قرارگاه پلیس راه---زمان جلسات تازه واردین(آقایان): روزهای فرد رأس ساعت15:30
" کارگاه آموزشی خصوصی همسفران دوشنبه 99/5/13 "
سه شنبه 14 مرداد 1399 ساعت 12:14 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره | ( نظرات )
《 به نام قدرت مطلق الله 》
یازدهمین جلسه از دور بیست و چهارم کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی عمان سامانی در روز دوشنبه 13مرداد ۹۹ با استادی همسفر مرضیه، نگهبانی همسفر فروغ و دبیری همسفر آرزو با دستور جلسه‌ی "کار، تحصیل و قدرت" راس ساعت ۱۶ برگزار شد.
انسانی که طعم سختی را نچشیده باشد؛ از آسایش هیچ تعریفی ندارد. زمانی که من از دل فقر عبور نکرده باشم و تعریف و شناختی در مورد آن نداشته باشم؛ متوجه تعریف و فواید اقتصاد فردی نمی‌شوم. در این راستا 3 مؤلفه وجود دارد که عبارت‌اند از: طمع، کفر و قیاس و با عبور از این 3 مؤلفه به موفقیت می‌رسیم...


برای خواندن خلاصه سخنان استاد به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
خلاصه سخنان استاد:

در رابطه با دستور جلسه‌ی امروز؛ کار، تحصیل و قدرت، اولین تعریف، اقتصاد فردی است. جناب آقای مهندس فرمودند: زمانی که بین درآمد ماهیانه، تلاش، تجربه و دانش فرد؛ یک رابطه منطقی وجود داشته باشد، این فرد دارای اقتصاد فردی است.

در رابطه با این دستور جلسه، آقای مهندس مثلثی را بیان فرمودند که تشکیل‌شده از سه ضلع تجربه، آموزش و تلاش است. تجربه یعنی کاری که من قبلاً انجام داده‌ام یا در حال انجام دادن آن هستم و آموزش، دانشی است که راجع به کارهایی که انجام می‌دهم کسب می‌کنم مانند تحصیلات آکادمیک، شاید این تحصیلات دانایی من را بالا نبرد؛ ولی باعث آگاهی من می‌شود. تلاش هم به معنای انرژی گذاشتن و برنامه‌ریزی کردن برای اهداف و پله‌پله رفتن به‌سوی موفقیت است و زمانی انسان به موفقیت می‌رسد که این سه ضلع مثلث در راستای هم و به یک اندازه رشد کنند.

انسانی که طعم سختی را نچشیده باشد؛ از آسایش هیچ تعریفی ندارد. زمانی که من از دل فقر عبور نکرده باشم و تعریف و شناختی در مورد آن نداشته باشم؛ متوجه تعریف و فواید اقتصاد فردی نمی‌شوم. در این راستا 3 مؤلفه وجود دارد که عبارت‌اند از: طمع، کفر و قیاس و با عبور از این 3 مؤلفه به موفقیت می‌رسیم...
درگذشته و قبل از ورود من به کنگره این 3 مؤلفه بسیار پررنگ بودند. من دارای تحصیلات و مدارک بالایی بودم ولی باوجوداین 3 مؤلفه به موفقیت مدنظرم نمی‌رسیدم و همیشه در زندگی در جا می‌زدم. زمانی که کاری به من پیشنهاد می‌شد طمع می‌کردم و منتظر کارهای بهتر بودم؛ شاید در ابتدا باعث جلو رفتن و پیشرفت من شد ولی زمانی که جلوتر می‌رفتم، به‌جای اول برگشت می‌خوردم و در جا می‌زدم. گاهی هم دچار قیاس می‌شدم و خودم را با موقعیت و کار همکلاسی‌ها و اطرافیانم مقایسه می‌کردم. دیگر موضوعی که باعث در جا زدن و موفق نشدن من بود؛ قضیه کفر بود و من پیشرفت و راهی که رفته بودم را پنهان می‌کردم.

با عبور از کفر، قیاس، طمع و با آموزش‌های کنگره و تجربه‌ای که از سفر اول و دوم کسب کردم باعث شد از جایگاهم و خودم راضی و خشنود باشم و به اقتصاد فردی لازم برسم.

قانونی در هستی است که افراد ضعیف محکوم‌به نابودی هستند و ما به‌عنوان همسفر اگر در سفر اول ضعیف عمل کنیم و سفر درستی نداشته باشیم محکوم‌به نابودی هستیم و اگر قرار است از این محکومیت جان سالم بدر ببریم و پیشرفت کنیم؛ باید از مؤلفه‌هایی که باعث در جا زدن و ماندن درگذشته می‌شوند عبور کنیم و عبور از این‌ها فقط و فقط با آموزش گرفتن است. تحصیلات آکادمیک فقط راجع معلمی یا پزشکی و غیره نیست حتی اگر قرار است من تاکسی‌سرویس مدارس باشم؛ باید در مقوله‌ی آن کار سطح دانش و تجربه‌ی خودم را بالا ببرم و برای رسیدن به‌جای بهتر تلاش کنم.

در دستور جلسه از کلمه‌ی قدرت استفاده‌شده است. در هر کاری، توانایی جسمی مهم است ولی باید در حد توان فرد باشد و فشار زیادی به شخص وارد نشود. ضلع قدرت با ضلع تفکر در مثلث دانایی برابر است. زمانی که با تفکر ساختاری می‌سازیم و کارهایمان را با تفکر پیش می‌بریم، قطعاً به موفقیت می‌رسم و قدرت و انرژی لازم را کسب می‌کنیم.موضوع دیگری که دوست داشتم بازگو کنم تحصیلات مادرم بود. مدرک ایشان تا مقطع دوم راهنمایی بود ولی با ورود به کنگره شروع به ادامه تحصیل دادند و امسال دیپلمشان را گرفتند و بسیار علاقه‌مند و امیدوار به ادامه تحصیل هستند.

امید داشتن موضوع مهم و خوبی است ولی من در کنگره یاد گرفتم برای انجام یک کار، اشتیاق داشته باشم و امید به‌تنهایی کافی و شرط لازم نیست. روزی نگهبانی در سرما نشسته بود و سرمایی احساس نمی‌کرد و این نگهبان، من قبل از کنگره بود. اما زمانی که تلنگری به من زده شد تمثیل آن رهگذری است که از کنار نگهبان رد شد و گفت چطور این سرما را تحمل می‌کنی و برای تو لباس و پتوی گرم می‌آورم. شخص رفت و هیچ‌وقت برنگشت و آن نگهبان به امید آن فرد در سرما مرد...من اگر فقط امید داشتم که با آمدن به کنگره زندگی من از تاریکی خارج می‌شود و به‌جای خوبی می‌رسم، محکوم‌به نابودی بودم اما اشتیاق من باعث شد با گرفتن آموزش‌ها، تجربه‌ها و انرژی حرکت کنم و خدا را شاکرم که در مقوله‌ی کار، تحصیل و قدرت به‌جایی که دوست داشته‌ام رسیدم.
قرائت پیام سفر دوم توسط دستیار دیدبان سرکار خانم مرجان:


همخوانی با شکوه آوای کنگره:


برگزاری لژیون ها با رعایت دستورات بهداشتی:"به امید دیدار مجدد شما عزیزان"نگارنده:همسفر زهره
عکاس:همسفر الهامPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی خصوصی همسفران دو شنبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه بدون لژیون شهر کرد یکشنبه 19 مرداد 1399 11:59
خدا قوت به دبیر جلسه و نگهبان عزیز تبریک میگم استادی تونو خانم مرضیه
و تشکر از عزیزان سایت خانم زهره و خانم الهام
آرزو شنبه 18 مرداد 1399 20:16
خانم مرضیه عزیز
جایگاه استادی را خدمت شما تبریک می گویم، بسیار عالی بود.
خدا قوت خدمت خانم الهام عزیز و خانم زهره عزیز
مسافر یاور پنجشنبه 16 مرداد 1399 16:26
سلام وعرض ادب واحترام چقدر شگفت انگیز است زمانی که مسافری یا همسفری در کنگره سفر میکند و از تاریکی ها بیرون میاد چنین مشتاق اموزش میشود که میرود به سمت ادامه تحصیل و اموختن سواد ممنون
همسفر شهرزاد لژیون هشتم چهارشنبه 15 مرداد 1399 23:10
خانم مرضیه عزیز بسیار عالی مطالب را بیان نمودید و
خداقوت خدمت کلیه خدمتگزاران سایت .
پیروز و سلامت باشید .
فرزاد ل2 چهارشنبه 15 مرداد 1399 20:45
سلام تشکر ازاستاد جلسه وخسته نباشید به نگهبان ودبیر
مسافر یاور چهارشنبه 15 مرداد 1399 14:57
سلام بسیار عالی ممنون
مسافر حشمت لژیون 12 چهارشنبه 15 مرداد 1399 09:15
خداقوت خدمت استاد، نگهبان و دبیر جلسه مطالب بسیار آموزنده ای را بیان کردید
معصومه لژیون دهم سه شنبه 14 مرداد 1399 17:19
باسلام .خانم مرضیه عزیزبسیاربسیار عالی مطالب را ارائه نمودین
خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت .پیروز و سربلند باشین
همسفرخدیحه سه شنبه 14 مرداد 1399 17:07
خانم مرضیه عزیز عالی بود خداقوت به تمامی دوستانی که خدمت می کنند
فروغ سه شنبه 14 مرداد 1399 16:20
خانم زهره و خانم الهام عزیز بسیار سپاس گزارم. خانم مرضیه عزیز ممنون بخاطر استادی بسیار خوبتون
همسفر الهام لژیون سوم عمان سامانی سه شنبه 14 مرداد 1399 15:48
خدا قوت خدمت عزیزان خدمت گذار.
ممنونم خانم فروغ به خاطر فرصت هایی که در اختیارم قرار میدهید برای خدمت کردن.امیدوارم قدردان لحظه لحظه های کنگره و آموزش ها باشم.
همسفر کبری لژیون هشتم سه شنبه 14 مرداد 1399 15:41
بسیار عالی خدا قوت
محمدلژیون نوزدهم شهرکرد سه شنبه 14 مرداد 1399 14:37
بنام هستی بخش هستی
همسفر محترم خانم مرضیه(استاد جلسه)بسیار عالی و اموزنده
کمک راهنمای محترم خانم فروغ و دبیر محترم خانم ارزو خداقوت
سپاس از دستیار دیدبان محترم خانم مرجان،کلیه خدمتگزاران کنگره و همسفران گرامی خانم زهره(نگارنده)خانم الهام(عکاس)همسفران در نشریات
تشکر از همه همسفران محترم
همسفرزهره سه شنبه 14 مرداد 1399 13:52
خانم الهام عزیزم واقعا خدا قوت و ممنونم ازتون بخاطر عکس های زیبایی که گرفتید.
خانم مرضیه مثل همیشه عالی صحبت کردید و اموختم.
خانم فروغ و خانم ارزو و خانم مرجان و خانم شکیبا و خانم زینب عزیز خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
    پخش صوتی کارگاه جهان بینی روز چهارشنبه
مراجعین مهمان - تازه واردین
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic