آدرس: شهركرد، شهرك منظریه، بلوار امام علی -جلوتر از بیمارستان پارسیان -روبروی قرارگاه پلیس راه---زمان جلسات تازه واردین(آقایان): روزهای فرد رأس ساعت15:30
" لژیون سردار بخش همسفران "
چهارشنبه 1 مرداد 1399 ساعت 06:24 | نوشته ‌شده به دست همسفر فروغ | ( نظرات )
به  نام یکتای بی همتا
سومین جلسه از دور اول لژیون سردار ویژه همسفران شعبه عمان سامانی شهرکرد در روز دوشنبه ۳۰ تیرماه ۹۹ با دستور جلسه‌ی  « پس انداز » با استادی کمک راهنمای محترم خانم معصومه، نگهبانی همسفر خانم زینب و دبیری همسفر خانم  شهرزاد در ساعت ۱۵ برگزار شد.
آقای مهندس در سی‌دی‌های مختلف در مورد پس انداز کردن فرموده‌اند که  افرادی باید پس انداز کنند و نیاز است که پس انداز کردن را یاد بگیرند که از نظر مالی دچار مشکل هستند...

به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
خلاصه سخنان استاد جلسه :
آقای مهندس در سی‌دی‌های مختلف در مورد پس انداز کردن فرموده‌اند که  افرادی باید پس انداز کنند و نیاز است که پس انداز کردن را یاد بگیرند که از نظر مالی دچار مشکل هستند. تا قبل از کنگره فکر می‌کردم پس‌انداز کردن فقط و فقط مختص به ثروتمندان است و کسانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند می‌توانند به خوبی پس انداز کنند. 
آقای مهندس فرمودند:  پس انداز کردن مخصوص کسانی است که دارای حداقل حقوق هستند و همه‌ی افراد جامعه نیاز به پس انداز دارند و هر کس باید در حد توان و وسع خودش بتواند پس انداز کند.
 با پس انداز کردن است که می‌توانیم به نیازهای ضروری خود دست پیدا کنیم  و صاحب خانه و یا  هر چیزی که مورد نیاز است شویم. 


من قبل از ورود به کنگره خیلی اهل پس انداز کردن بودم  ولی در ۲ مورد دچار اشکال بودم. اول اینکه پس انداز می‌کردم و هر موقع که نیاز داشتم کامل آن را خرج می‌کردم و دوم مبلغی که به دستم می‌رسید را جایگزین پس اندازی که خرج کرده بودم، نمی‌کردم و بعد دچار مشکل می‌شدم. 
در کنگره یاد گرفتم زمانی که پس انداز دارم باید مقداری از آن را خرج کنم و بعد باز هم آن مبلغ خرج شده را به پس‌اندازم برگردانم و حتی مبلغی را هم به آن اضافه کنم تا در موقع نیاز بتوانم مجدداً از آن استفاده کنم. 
کنگره به من یاد داد که باید هم پایه‌های مالی و هم پایه‌های  علمی خود را محکم کنم. در کنگره برای تقویت پایه‌های مالی، ما سبد کنگره یا همان قانون یازدهم، حامی زمین شدن و عضویت در لژیون سردار و دنور شدن را داریم و هر کس در حد توان و وسع خودش می‌تواند پایه‌های مالی کنگره را  تقویت کند و یا اگر افراد نمی‌توانند از لحاظ مالی حامی شوند، می‌توانند کمک راهنما شوند و علم کنگره را به بهترین شکل ممکن به دیگران انتقال دهند. حُـسن کنگره در این است که در هر قسمتی بر حسب توانایی فرد می‌توان خدمت کرد.


آقای مهندس  آموزش‌هایی را که به اعضای کنگره می‌دهند در ابتدای امر  آن را خودشان عملی و اجرایی می‌کنند و سپس به دیگران انتقال می‌دهند؛ مثل همین موضوع پس انداز کردن. هرکس اگر مالی داشته باشد و بتواند از آن مال بگذرد ارزشمند است و فقط نگهبان مال بودن ارزشی ندارد و مانند بانکی که نگهبان  پول ما می‌شود محسوب می‌شویم. 
افرادی هستند که نمی‌توانند از مال خود به دیگران ببخشند یا حتی به فرزندان و نزدیکان خود کمک کنند و این درست است که هر کسی باید دستش را  بر روی  زانوهای خود بگذارد و بلند شود، اما وقتی فرزند استطاعت مالی ندارد اولویت کمک کردن به فرزند است نه به دیگران و مصداق این جمله است  : «چراغی که به خانه رواست به  مسجد حرام است» 
همیشه فکر می‌کردم افرادی که در لژیون سردار عضو می‌شوند واقعاً پولدار هستند و از توانایی مالی خوبی برخوردارند، همانطور که می‌توانند خانواده‌های خود را تامین کنند، می‌توانند به دیگران نیز  کمک کنند؛ ولی طبق فرمایش خانم مرجان که جمله قشنگی را مطرح کردند و باعث تشویق من شدند و عضو لژیون سردار شدم؛ ایشان فرمودند: مهم نیست که حتماً ثروتمند باشیم تا بتوانیم ببخشیم مهم این است که بتوانیم اگر مبلغی  پول در دست داریم، قسمتی از آن را ببخشیم و از آن بگذریم بدون هیچ چشم‌داشت و منتی بخشنده باشیم. 


خداوند  را شاکر و سپاس‌گزار هستم که در کنگره یاد گرفتم کمک کردن به دیگران فقط مالی نیست و می‌توانم حتی با کلامی به دیگران کمک کنم و به آرامش رساندن خانواده‌های مصرف‌کنندگان و لبخند بر روی لبان آن‌ها آوردن هم  به نوعی کمک محسوب می‌شود. در کنگره کوچکترین کمک هم خدمت محسوب می‌شود و آرامش و انرژی خیلی خوبی را نصیب افراد می‌کند. 
آقای مهندس داستانی را تعریف کردند که فردی می‌خواست نمازخوان شود و وقتی به مسجد می‌رود کفش‌هایش را گم می‌کند و به خداوند می‌گوید خدایا من که می‌خواستم نمازخوان شوم چرا کفشم را دزدیدند؟!  به او گفته شد:  تو باید امتحان می‌شدی که آیا واقعا می‌خواهی نماز بخوانی یا فقط برای نمایش خود به دیگران به مسجد آمدی و به صورت نمادین این کار را انجام می‌دهی. 
من زمانی که وارد لژیون سردار شدم مشکلاتی برایم به وجود آمد ولی هیچ وقت فکر نکردم که خدایا حالا که من مبلغی را به کنگره بخشیده‌ام، چرا این اتفاقات برای من می افتد؟! و متوجه شدم هر اتفاقی که برای من در زندگی می‌افتد یا برای امتحان کردن من است یا یک درس و آموزشی را برای من به‌ همراه دارد. قناعت کردن بدون پس انداز یعنی گدایی زندگی کردنت و در آخر از مسافرم سپاس‌گزارم که باعث شدند من در لژیون سردار عضو شوم و بتوانم آموزش بگیرم و خدمت کنم.


برگزاری انتخابات خزانه داری و انتخاب همسفر آمنه به عنوان خزانه دار


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهرزاد لژیون هشتم جمعه 3 مرداد 1399 07:27
خانم معصومه عزیز از شما ممنونم و از صحبت های شما آموزش گرفتم. خداقوت و تبریک خدمت سرکار خانم آمنه و سپاسگزارم از خانم فروغ عزیزم و خانم مرضیه عزیز
مسافرمحمدجواد پنجشنبه 2 مرداد 1399 22:52
خداقوت خدمت نگهبان، دبیر واستادجلسه و کلیه اعضای لژیون سردار بخش همسفران و تبریک به سرکارخانم آمنه بابت جایگاه خزانه داری لژیون سردار، انشالله درپناه حق مستدام باشید
آرزو چهارشنبه 1 مرداد 1399 21:05
خدا قوت خدمت خانم زینب، خانم شهرزاد و خانم معصومه.
تبریک به خانم آمنه عزیز.
از خانم فروغ،خانم شهرزاد و خانم مرضیه سپاسگزارم.
محمد لژیون نوزدهم شهرکرد چهارشنبه 1 مرداد 1399 19:17
بنام بخشنده بی منت
تشکر فراوان از نگهبان،اسناد و دبیر جلسه
کمک راهنمای محترم خانم معصومه، مطالب زیبا و آموزنده ای بیان نموده اید سپاس از شما
تشکر از کمک راهنمای محترم خانم فروغ و عزیزان بخش سایت
همسفر فاطمه ص لژیون 5 چهارشنبه 1 مرداد 1399 15:10
تشکر از همسفران لژیون سردار خدمت استاد نگهبان و دبیر محترمشون خدا قوت میگم انشالله این خدمت شما برکت زندگیتون بشه .تشکر میکنم از خانم فروغ عزیز که در سایت خدمت میکنند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
    پخش صوتی کارگاه جهان بینی روز چهارشنبه
مراجعین مهمان - تازه واردین
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic