" کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه 13 دی 98 "
پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 23:46 | نوشته ‌شده به دست همسفر فروغ | ( نظرات )

به نام یکتای بی‌همتا

دومین جلسه از دور سی‌ و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی عمان سامانی شهرکرد به استادی کمک راهنمای گرامی مسافر محمدجواد، نگهبانی مسافر اسکندر و دبیری مسافر امین در روز پنج‌شنبه 12 دی‌ماه ۹۸ با دستور جلسه "جهان بینی ورزش" و "یکمین سال تولد مسافر رضا" در ساعت ۱۷ برگزار شد.

چیزی که برای من خیلی جالب است، وقتی یک سفر اولی، تازه ورزش را شروع می‌کند، بین اعضای بدنش، هماهنگی وجود ندارد ولی به‌تدریج، در صور ظاهر و باطن آن شخص، هماهنگی ایجاد شده و به‌نسبت...

سخنان کامل استاد را در ادامه مطلب دنبال بفرمایید...

ابتدا خدمت آقای کامران، دیدبانی شعب شهرکرد، خمین و قم و همچنین، جایگاه دستیار خانم آنی، در هفت شعبه اصفهان را خدمت خانم مرجان تبریک می‌گویم. به آقای داریوش، اولین دِنور شعبه شهرکرد، تبریک عرض می‌کنم. هفته جهان‌بینی در ورزش است، به‌همین بهانه، خدمت سرکار خانم نسرین و سرکار خانم سودابه، قهرمانی و نایب قهرمانیشان را در مسابقات شطرنج تبریک می‌گویم.

امروز دو دستور جلسه داریم: یکی جهان‌بینی در ورزش و دیگری، جشن اولین سال رهایی مسافر رضا.

در مورد دستور جلسه اول:

همانگونه که یاد گرفتیم، کنگره، جهان‌بینی، همه مطالب و آموزش‌هایی که در کنگره داده می‌شوند، برای ما هدف نیست بلکه وسیله است، ورزش هم در کنگره، یک وسیله است و هدف نیست. ما باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که وسیله را با هدف اشتباه نگیریم.

انجام ورزش در کنگره، برای رسیدن به‌تعادل، سلامت جسم و روان است و صرفا ورزش قهرمانی مدنظر نیست بلکه منظور، ورزش پهلوانی است. یعنی اول قواعد و قوانین بازی را ما یاد بگیریم و بعد، برای داشتن جسم و روان متعادل، به ورزش بپردازیم.

شخصی که وارد زورخانه می‌شود، در ابتدا، با او جهان‌بینی، کار می‌کنند که ورزش، چه هست و در راستای آن ورزش، به چه چیزهایی باید پرداخت.

وقتی که روزهای جمعه در ورزش شرکت می‌کنیم، ابتدا باید بدانیم، اصول، قوانین و حرمت‌های کنگره، در فضای ورزشی هم حاکم است و همیشه باید به‌یاد داشته باشیم که حرکتی خلاف این قوانین و حرمت‌ها از ما سر نزند. وقتی این قوانین و حرمت‌ها به‌درستی اجرا شود، حتما به اهداف خود، خواهیم رسید.

چیزی که برای من خیلی جالب است، وقتی یک سفر اولی، تازه ورزش را شروع می‌کند، بین اعضای بدنش، هماهنگی وجود ندارد ولی به‌تدریج، در صور ظاهر و باطن آن شخص، هماهنگی ایجاد شده و به‌نسبت، خیلی بهتر بازی می‌کند.

باید بدانیم، چرا ورزش می‌کنیم! باید قبل از شروع، نرمش کنیم و آسیب‌های ورزشی را جدی بگیریم. بسیاری ورزش می‌کنند، بدون این‌که بدنشان آمادگی لازم را داشته باشد، سپس دچار مشکلاتی می‌شوند که جبران ناپذیر است.


در مورد دستور جلسه دوم:

به آقای رضا و هم‌سفران محترم ایشان، تبریک می‌گویم. خدمت بنیان کنگره و خانواده محترمشان و همچنین به‌خدمت‌گزاران شعبه عمان سامانی، تبریک عرض می‌کنم.

اولین روز که رضا وارد لژیون شد، به این شکل و هیبت نبود. شانه‌های افتاده و حال خیلی خرابی داشت؛ از لحاظ عاطفی و روانی، به آخر خط رسیده بود.

برگ برنده رضا، مرتب و منظم بودنش بود که داشتن چنین رهجویی، افتخار من است.

 هیچ‌وقت اعتراض نمی‌کرد و اگر حالش بد بود، غُر نمی‌زد. اوایل سفر، حال خوبی نداشت و به‌دلیل مصرف بالای شیره تریاک، خماری زیادی را تحمل می‌کرد. بعد از دو‌ماه که سازگاری انجام شد، از آن حال بد خارج شد.

رضا، تمام جلسات را سر وقت، حاضر می‌شد و عامل موفقیت او نیز همین بود. در سی‌دی 《وظایف رهجو》، آقای مهندس می‌فرمایند: اگر رهجویی، ادب و نظم را سر لوحه کارش قرار دهد، تخریبش هرچقدر که باشد، حتما نتیجه می‌گیرد.

سی‌دی‌ها را می‌نوشت، کنفرانس می‌داد و هرجایی که می‌توانست، خدمت می‌کرد. من، به‌عنوان یک راهنما از رضای عزیز، خیلی راضی هستم و برای ایشان، سلامتی و موفقیت را آرزومندم.


پیام مرزبان کشیک خانواده و معرفی کمک راهنمایان محترم بخش خانواده:پیام خدمتگزاران بخش مسافران و مرزبان کشیک:


معرفی راهنما و کمک راهنمایان محترم بخش مسافران:قرائت پیام سفر دوم توسط ایجنت محترم مسافر فرزاد:همخوانی باشکوه آوای کنگره:اعلام رهایی و اعطای گل رهایی:اعلام سفر مسافر رضا:

مدت تخریب: بیست‌سال

آخرین، آنتی‌ایکس مصرفی: شیره، به‌صورت خوراکی

مدت سفر اول: یازده‌ماه و بیست‌روز

به‌کمک راهنمایی: آقای محمدجواد از لژیون اول

روش درمان: "DST" همراه با داروی "OT"

مدت‌زمان رهایی از دام اعتیاد: دوازده‌ماه و هشت‌روز

در ادامه، با تخریب سی‌سال و مصرف انواع سیگار، وارد لژیون "ویلیام وایت" شدم

مدت‌زمان سفر نیکوتین: دَه‌ماه و بیست‌روز

به‌راهنمایی آقای فرزاد 

مدت زمان رهایی: شش‌ماه و چند روز

رشته ورزشی: شنا 


آرزوی مسافر رضا:

آرزو می‌کنم، هیچ‌کس، شرمنده خانواده خودش نشود. آرزوی دیگرم این‌که در هیج خانه‌ای مصرف‌کننده‌ موادمخدر نباشد و همه آنان به‌درمان برسند.


آرزوی همسفر مهدی: 

از خداوند می‌خواهم سایه پدرم، همیشه بالای سر من و خانواده‌ام باشد.


سخنان مسافر رضا: 

ابتدا از مسافران و همسفرانی که امروز، در این جشن شرکت دارند،تشکر می‌کنم.

قبل از ورود به‌کنگره، مصرف بسیار زیادی داشتم؛ روزانه دهَ‌گرم تریاک مصرف می‌کردم و هر زمان که می‌خواستم ترک کنم، تخریبم بیشتر می‌شد؛ نُه‌سال ترک به‌صورت سقوط آزاد داشتم. اما این مدت، فقط قطع مصرف کرده‌ و درمان نشده بودم. در این مدت، به‌خودم، خانواده‌‌ام، پدر و برادر‌هایم، خیلی تخریب وارد کردم.

تا این‌که لطف خداوند، شامل حالم شد و وارد کنگره شدم. با تخریب زیاد و حال بدی به کنگره آمدم پس، تسیلم کنگره و راهنمایم شدم؛ سفر خوبی داشتم؛ خواسته‌‌ام قوی بود و برای درمان آمده‌بودم. یازده‌ماه و بیست‌روز، سفر کردم و در طول این مدت، هر چه راهنمایم می‌گفت، چشم می‌گفتم و انجام می‌دادم. بعد از چهار‌ماه، سفر نیکوتین را زیر نظر استاد عزیزم، آقای فرزاد شروع کردم و به‌رهایی رسیدم.

در سفر دوم، آقای محمد ‌جواد گفتند که با خدمت کردن، حالتان بهتر می‌شود و من سعی کردم که خدمت‌گزار باشم.

از آقای مهندس، بنیان‌گذار کنگره‌شصت و آقای کامران، دیدبان محترم، ایجنت محترم آقای فرزاد‌‌‌، گروه مرزبانی، نشریات، و راهنمایان و مسافران که از همه آنها انرژی گرفتم و همچنین از آقای محمد‌جواد، راهنمای خوبم تشکر می‌کنم.

آرزوی من این بود که یک روز بتوانم، بدون نیکوتین باشم، روزی پنجاه‌نخ سیگار می‌کشیدم، از آقای فرزاد، راهنمای لژیون ویلیام، تشکر می‌کنم.

 از همسفرم تشکر می‌کنم و از خداوند، بچه‌ها و پدر پیرم می‌خواهم که من را ببخشند. 


سخنان همسفر مهدی:

من از جناب مهندس دژاکام و آقای محمد‌جواد که برای پدرم و امثال پدر من، خیلی زحمت کشیده‌اند، تشکر می‌کنم.


مراسم اهدای هدایا:

(تصاویر کامل تولد مسافر رضا را میتوانید در مطلب بعد وبلاگ«گزارش تصویری جشن یکمین سال تولد مسافر رضا» تماشا فرمایید.)


برگزاری لژیون های روز پنجشنبه:


خدمتگزاران جلسه:نگارندگان: همسفر نسرین/لژیون نهم_ همسفر فروغ

ویراستار: مسافر علی اکبر

عکاس: مسافر سیروس

آپلود و چیدمان: مسافر پدرام


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سهراب ف . لژیون یک چهارشنبه 18 دی 1398 09:14
سلام بر استاد عزیز محمد جواد جایگاه علم و حلم درود بر محمد جواد و لژیون یکم درود بر بچه های غیرتمند لژیون یکم که همه جوره پای کار هستند . درود بر استاد با این لژیون پر بار.
مسافرمحمدجواد سه شنبه 17 دی 1398 00:49
علی اکبر عزیز ازلطف شما سپاسگزارم همه ماشاگردمکتب کنگره ایم وآنچه در چنته داریم حاصل آموزش های ناب کنگره اس واین وظیفه همه‌ی اعضای کنگره 60 نمایندگی عمان سامانیه که درقبال زحماتی که شما و دیگر عزیزان سایت میکشید بی تفاوت نباشن وباکامنتی که میذارن سایت راحمایت کنن انشالله
علی اکبر یکشنبه 15 دی 1398 22:41
استاد عزیز اقا محمد جواد مثل همیشه هر جملتون برام درس داشت
ممنونم واقعا و تشکر دیگه بابت اینکه کامنت میذارید و سایت رو دنبال میکنین که خودش درس برای امثال من
خداخیرتون بده
مسافر محمدرضا لژیون 21 شنبه 14 دی 1398 21:55
تبریک به آقا رضا و راهنمای عزیزش
محمد لژیون 19 شنبه 14 دی 1398 17:29
سلام
ضمن عرض خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا اسکندرنگهبان جلسه وببر محترمشان آقا امین امیدوارم برکت این خدمتها به زندگیتان باز گردد
ممنون از کلیه کمک راهنمایان محترم (مخصوصا خانم فاطمه وخانم نسرین )بابت تمامی زحماتی که برای همسفرانم متحمل میشوید
مسافر عزیز اقا پدرام خدا قوت شاد باشید وسربلند
مسافر محترم اقا سیروس خداقوت بابت تمامی زحمات شما
محمد لژیون 19 شنبه 14 دی 1398 17:12
بنام خالق عشق
خدمت دیدبان وراهنمای محترم جناب استاد شریفیان والبته همسفر محترمشان تبریک عرض مینمایم آرزو میکنم در تمامی مراحل زندگی پیروز وسربلند باشید
کمک راهنمای محترم اقا محمد جواد ضمن عرض تبریک جلسه بسیار پرباری داشتید آموزش گرفتم (زندگیتان پراز شادی )
مسافرمحترم اقا حمید ودیگران مسافران شیرینی این رهایی گوراب وجودتان
عزیزان سایت(مسافران وهمسفران)خداقوت
مسافرمحمدجواد شنبه 14 دی 1398 16:42
عرض خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت سرکار خانم فروغ آقایان پدرام،سیروس وعلی اکبرعزیزوکلیه دوستانی که درراستای رساندن پیام درمان اعتیادبه انسانهاکمک میکنن
همسفر زهره شنبه 14 دی 1398 15:27
تبریک خدمت دیده بان محترم آقای کامران و خانم مرجان عزیزم.تبریک به آقای محمدجواد و آقای رضا.خدا قوت به خانم نسرین ویک خداقوت خدمت خانم فروغ عزیزم بابت تمام زحماتی که در قسمت سایت میکشند.انشاالله برکات این خدمت روشنایی و نورزندگیتون باشه
مسافربهروز ل۱۱ شنبه 14 دی 1398 13:21
به به شکر است تا باد چنین بادا منم همه اتفاقات که استاد جلسه بیان نمودند تبریک وشاد باش میگم خدارا شکر بابت این اتفاقات خوب تبریک به آقا کامران وخانم مرجان مرحبا احسنتم....خداقوت به عزیزان سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو