کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، جشن گلریزان
چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 01:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر پدرام | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"
پنجمین جلسه از دور اول کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰ نمایندگی عمان سامانی شهرکرد، ویژه جشن گلریزان، در روز سه شنبه ۲6 آذر 1398 با استادی کمک‌ راهنمای محترم مسافر محمدجواد، نگهبانی مسافر محمد و دبیری مسافر حمزه با دستور جلسه‌ی جشن «گلریزان» راس ساعت ۱7 آغاز به کار نمود.


به‌قول معرف، دیگران کاشتند و ما خوردیم و الان نوبت ماست که باید بکاریم تا دیگران استفاده کنند. اصلا مشخص نیست نفر بعدی که وارد کنگره می‌شود، چه کسی است! شاید کسی باشد که با من پیوند محبت دارد...
به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...
در هفته گذشته، آقای مهندس، در خصوص چگونگی بنیان کنگره، توضیحات لازم را داده‌اند و بنده توضیحاتی در خصوص چگونگی تشکیل کنگره در شهرکرد بیان می‌کنم. چند ماهی از تشکیل کنگره در استان ما گذشته بود که من برای درمان اعتیاد، به آن‌جا مراجعه کردم. در ابتدا فکر می‌کردم که درمان امکان ندارد ولی وقتی بچه‌های اصفهان را دیدم که در شعبه حضور داشتند و به‌درمان رسیده بودند، به اینجا و نحوه درمان، ایمان آوردم؛ البته در ابتدا کنگره اینگونه نبود و ما در جایی کوچک و با کمترین امکانات، جلسات را برگذار می‌کردیم. یاد دارم که روی صندلی‌های چوبی می‌نشستیم و در حین بلند شدن، لباسمان گیر می‌کرد و پاره می‌شد.


در سال‌های گذشته، جشن گل‌ریزانی به این صورت نداشتیم و فقط یک سبد حمایتی بود که به‌لطف خدا و همکاری کسانی‌که آن زمان در کنگره بودند، حمایت کردند، وضعیت مالی کنگره بهتر شد، تا اینکه خدمت‌گذاران قادر شدند، جایی را که در شان بچه‌های کنگره است، اجاره نمایند. به‌قول معرف، دیگران کاشتند و ما خوردیم و الان نوبت ماست که باید بکاریم تا دیگران استفاده کنند. اصلا مشخص نیست نفر بعدی که وارد کنگره می‌شود، چه کسی است! شاید کسی باشد که با من پیوند محبت دارد.


در کنگره من یاد گرفتم تا از چیزی که دوست دارم، گذشت نکنم، کائنات چیزی بیشتر به‌من نمی‌بخشد؛ یعنی تا یک مشت گندم به‌عنوان بذر، در زمین نکارم، از هر دانه آن نمی‌توانم، هفتاد دانه برداشت کنم.
پیامی از وادی یازدهم، بیان می‌کنم: "کسانی‌که همیشه در حال بازپرداخت آنچه دریافت نموده‌اند، هستند، چه مادی و چه معنوی، حداقل زکات آن همیشه مانند چشمه‌ای زلال و سرشار از انرژی و شعف هستند و کسانی که هرچه دریافت می‌نمایند، در عوض هیچ‌گونه پرداختی ندارند و همه چیز را برای خود و خانواده خود می‌خواهند، گویی تبدیل به شوره‌زار یا کویری می‌شوند که هیچ‌گونه روئیدنی در آن نمی‌روید و همیشه در گرمای کویر، منتظر طوفان‌های شن هستند، چون گیاهی نکاشته‌اند که از طوفان شن جلوگیری نماید".در مورد پرداختی‌ها، توضیح مختصری بدهم: کمک کردن از نظر مالی به‌کنگره، مانند یک طیف است. از سال گذشته، بحث "دنور" یا "بخشنده" در کنگره مطرح شد که اگر شخصی بتواند، یک قطعه زمین به کنگره ببخشد و هزینه ساخت آن را پرداخت کند، شعبه ساخته شده، به‌نام خودش به‌ثبت می‌رسد.
در مراتب پایین‌تر، برای "دنور" شدن، باید شخص مبلغ 《۵۶میلیون تومان》 یک‌جا پرداخت کند و به‌صورت اقساط هم مورد قبول نیست، تا مفتخر به دریافت لقب و نشان "دنور" شود.


تا امروز، در شعبه شهرکرد، دنور نداشته‌ایم؛ در صورتی که در برخی شعب، اولین دنورها از استان چهار محال و بختیاری بوده‌اند. مثلا در یکی از شعب استان اصفهان، اولین دنور از استان ما بوده است و امسال، نیز همسفرشان، ملقب به لقب دنور شده است. بعد از دنور، لژیون سردار قرار دارد که در مراتب پایین‌تر از دنور است و با حداقل مبلغ شِش‌میلیون تومان، می‌توان در آن حضور یافت.
به‌دلیل استقبال زیاد از لژیون سردار و اینکه بسیاری از مسافران و همسفران سعی دارند که وارد لژیون سردار شوند، شرایط به‌گونه‌ای شده است که افراد می‌توانند، سه‌میلیون نقد و سه‌میلیون هم در یک یا دو قسط، تا پایان امسال پرداخت کنند.


همان‌طور که مسافران اطلاع دارند، آقای مهندس، استادان بسیاری داشتند و احترام زیادی برای سردار قائل‌اند و از آنجا که حمایت مالی از کنگره بسیار مهم است، اسم لژیون مالی را "سردار" گذاشتند.
کسانی که کمتر با اساس‌نامه کنگره آشنایی دارند، باید بدانند که طبق بند چهل اساس‌نامه کنگره‌شصت، کلیه اموال کنگره، وقف عام است و نه به آقای مهندس، نه خانواده ایشان، نه دیده‌بانان و هیچ شخص حقیقی دیگری تعلق نمی‌گیرد و اگر زمانی کنگره به‌فعالیت خود خاتمه دهد (که هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد)، تمام اموال منقول و غیرمنقول کنگره، وقف عام خواهد شد یا به سازمان دیگری که همگام و هم جهت با کنگره است، تعلق می‌گیرد.


در اوایل که آقای مهندس، اساس نامه کنگره را تنظیم کرد، قرار بر این بود که 《۲۰٪》 از اموال کنگره به‌نام شخص آقای مهندس باشد و بتواند در آن دخل و تصرف داشته باشد ولی بعد از گذشت چند سال، ایشان مطمئن شدند که چیزی جلودار کنگره نیست و نمی‌تواند حرکت کنگره را متوقف کند و همه نیز متوجه شدند که هدف کنگره درمان اعتیاد است، آن بند اساس‌نامه را هم لغو کردند و همه اموال کنگره به اوقاف تعلق می‌گیرد.
بخش دریافت هدایای گلریزان:

اعضای جدید لژیون سردار:

به لطف خدا و همت بلند عزیزان دلسوز نمایندگی عمان سامانی در بخش مسافران تعداد 41 نفر به عضویت لژیون سردار درآمدند که تعداد 3نفر آنها مفتخر به تجربه جایگاه دنور خواهند شد.


پذیرایی و اجرای موسیقی:


حضور لژیون ها برای اهدای هدایای گلریزان:

دعای کنگره60:
تایپ گزارش: مسافر محمد(لژیون نوزدهم)-مسافر امین(لژیون ششم)
ویراستار: مسافر علی اکبر
عکس، ثبت و آپلود: مسافر پدرام

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی خصوصی مسافران سه شنبه ها، گزارشات تصویری، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سیروس دوشنبه 2 دی 1398 16:54
خداقوت خدمت استاد عزیز آقا محمد جواد بسیار عالی و زیبان بیان نمودید وخداقوت خدمت آقا سحاد ودبیر
مسافربهروز ل۱۱ جمعه 29 آذر 1398 11:02
این چه حرف است که در عالم بالاست بهشت؟
هر کجا وقت خوشی رو دهد آنجاست بهشت..
خدا قوت به همه خدمتگزاران عزیز و انسانهای والا وبرتر انشالله برکت کارتون برگرده تو زندگیتون....
از عزیزان سایت هم سپاسگزارم
یوسف مرزبان جمعه 29 آذر 1398 10:34
تشکر از خدمتگذاران سایت که به زیبایی این جشن باشکوه را ثبت ومنعکس کردند
مجید.ک ل ۱ جمعه 29 آذر 1398 04:29
سلام اقا محمد جواد ممنون از استادی پر بار و پر برکت جنابعالی انشالله سالهای سال سلامت وسر بلند باشید.
مسافر سهراب لژیون یک پنجشنبه 28 آذر 1398 23:52
آقا محمد جواد عزیز ممنون بابت آموزسهای شما استاد بزرگوار این استقبال نشان از آموزش عالی حضرتعالی است
مسافرمحمدجواد پنجشنبه 28 آذر 1398 22:45
خدا قوت خدمت همه عزیزانی که در این جشن شرکت کردندوبه نوعی خدمت کردند
مسافر تنها پنجشنبه 28 آذر 1398 16:15
درود بر همت والایتان که از خود برای آرامش خوشبختی همنوعان خود میگرید. شکر، شکر، شکر
مسافر مهرداد ل۴ پنجشنبه 28 آذر 1398 11:59
خدا قوت به عزیزان سایت.
علی اکبر پنجشنبه 28 آذر 1398 09:59
اقایون.امین و محمد و پدرام
به شخصه مخلصتونم.ناگفته نمونه که .این دستور جلسه در حین برگزاری جلسه روز سه شنبه تایپ و ثبت و ارسال شد
یعنی بچه ها واقعا زحمت کشیدین
ممنونم از سه نفرتونننننن
چهارشنبه 27 آذر 1398 22:59
تشکر میکنم از استاد محترم وعزیز آقا محمدجواد وهمه دوستانی که بخشش را تجربه می کنند
چهارشنبه 27 آذر 1398 22:44
درود بر همت بلند و والای مردان کنگره شصت شعبه عمان سامانی که با برگزاری جشن گلریزان بی نظیر و شایسته، جشنی بسیار با شکوه و در خورتحسین را رقم زدند
البته که درروز جشن گلریزان همه اعضا سهیم بودن اما جدای از همت والای لنورهای جشن. گلریزان شعبه عمان سامانی، لژیون یک با استادی جناب محمدجواد عزیز خوش درخشید وتعداد زیادی از این لژیون به عضویت لژیون سردار درآمدند افتخاری ویژه آفریدند (درود برهمت و غیرت این راد مردان)
امیدوارم که در آینده این افتخار نصیب این حقیر و دیگر اعضای کنگره که قلبا دوست دارند به عضویت این لژیون درآیند، نیز بشود.
همسفر رقیه چهارشنبه 27 آذر 1398 21:57
خدا قوت به همه عزیزان ان شاءالله خداوند به مال تک تک تون برکت بده خصوصا لژیون سردار
یوسف مرزبان چهارشنبه 27 آذر 1398 21:49
تبریک به همه عزیزان که هر کسی با توان خود در این بنای با عظمت و مقدس شرکت کردند و خوشحالم که خداوند به من هم لطف کرد تا بتونم قدمی کوچک در این راه بزرگ بردارم،،،شکر
همسفر تهمینه چهارشنبه 27 آذر 1398 21:36
با عرض سلام وخداقوت.حضورتان عالی بود.. تا میتوانید ثروتمندشوید اما ن برای نگهداشتن بلکه برای بخشیدن..
همسفر مرضیه لژیون پنجم چهارشنبه 27 آذر 1398 21:04
تبریک به تمام اعضای کنگره ۶۰ عمان سامانی شهرکرد به خصوص مسافر عزیزم به خاطر عضویت در لژیون سردار این شیرینی گوارای وجودت
چهارشنبه 27 آذر 1398 20:44
تبریک عرض میکنم خدمت همه مسافران به خاطراین کار بزرگشون .خدمت مسافرخودم اقای علی اکبر تبریک ویژه عرض میکنم .باارزوی توفیق وسلامت روزافزون
علی اکبر چهارشنبه 27 آذر 1398 19:13
واقعا دست بوس همه عزیزانم.عالی بود
انشالله جشن سال دیگه تو ساختمون خودمون
همسفر حکیمه چهارشنبه 27 آذر 1398 11:45
خداوند به جان ومال همتون برکت بده وتشکراز کسانی که درسایت زحمت میکشند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو