" کارگاه آموزشی خصوصی جشن گلریزان"
سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 06:35 | نوشته ‌شده به دست همسفر فروغ | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
سومین جلسه از دور اول کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰ ویژه جشن گلریزان در روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ با استادی کمک‌راهنمای محترم همسفر مرجان، نگهبانی همسفر زینب و دبیری کمک‌راهنمای محترم همسفر آرزو با دستور جلسه‌ی جشن گلریزان راس ساعت ۱۵ برگزار شد.

سلام دوستان مرجان هستم یک همسفر.

خیلی خوشحالم که امروز به واسطه‌ی جشن زیبای گلریزان در خدمت شما عزیزان هستم و خیلی خرسندم که جلسه با تعداد خوبی از همسفران شروع شده است.

اگر بخواهم اطلاعات مختصری بدهم در مورد اینکه کنگره ۶۰ از چه زمانی آغاز به کار کرد و جه فعالیت‌هایی در کنگره انجام می‌شود، باید عرض کنم که اولین جلسه کنگره ۶۰ حدوداً ۲۰ سال پیش در سال ۷۸ آغاز شد؛ با تعداد خیلی کمی از اعضا، که آقای مهندس بودند و چند نفر از مسافرانی که تصمیم گرفته بودند درمان اعتیاد را به روش آقای مهندس انجام دهند. البته در ابتدا بعضی‌ها از این روش تبعیت نمی‌کردند و حتی افراد سقوط آزاد هم در آن جلسه حضور داشتند؛ ولی به مرور زمان اینجوری شد که با پی بردن به جایگاهی که روش درمانی DST داشت تصمیم گرفتند که آن‌ها هم درمان خودشان را بر اساس این روش شروع کنند و به انجام برسانند.

اولین سبدی که در کنگره ۶۰ در همان اولین جلسه چرخیده است و مبلغی که جمع شده ۷۰۰ تومان بوده است. به مرور زمان انقدر انسان‌های فهیم و آگاه در کنگره حضور پیدا کردند که دانستند خودشان باید گلیم خودشان را از آب بکشند بیرون و این خودشان هستند که باید هزینه‌های مالیشان را تامین کنند و به مرور زمان مسائلی پیش آمد که به عنوان مثال در سال ۸۴ حساب زمین به توصیه آقای مهندس افتتاح شد که یک حسابی را باز کردند در بانک صادرات و تصمیم گرفتند که تمام هزینه‌هایی که برای خریداری زمین و ساخت و ساز شعب پرداخت می‌شود، توسط آین حساب تامین می‌شود و از سال ۸۴ تا به حال ادامه پیدا کرده و به مرور زمان وقتی دیدند که شرایطی هست که هزینه‌ها خیلی بیشتر از آن چیزی می‌شود که اعضا در طول سال پرداخت می‌کنتد؛ باز با تفکری که آقای مهندس انجام دادند و پیشنهاد ایشان جشن گلریزان از حدود ۴_۵ سال پیش در شعب برگزار می‌شود. یک جلسه در طول سال و از دستور جلسات سالیانه به این جشن اختصاص پیدا کرده است که در جشن گلریزان اعضا داوطلبانه مبالغی را که دوست دارند و از دستشان برمی‌آید، در حد وسع و توانشان پرداخت می‌کنند که این هم باز تماماً صرف هزینه‌های خرید زمین، رهن، اجاره و یا ساخت و ساز شعب نمایندگی‌های کنگره ۶۰ می‌شود.


اگر یک نگاهی کنیم می‌بینیم که در طول این سال‌ها آقای مهندس همیشه تفکرشان بر این بوده که کاری کنند که این سازمان روی پای خودش بایستد و باری روی دولت نباشد؛ چون تعریف NGO این است که یار دولت باشد، نه بار دولت. یعنی تمام هزینه‌های خودش را از طریق اعضای خودش که به ایشان خدماتی داده شده است، تامین کند.

این یک مختصری بود از تمام آنچه که در کنگره ۶۰ در حیطه‌ی مالی انجام شده است. اما همه‌ی شما بهتر از من می‌دانید که چه اتفاقی در کنگره ۶۰ می‌افتد. اتفاقی که تا به امروز افتاده این است که بیش از ۲۵ هزار نفر از دام اعتیاد رهایی پیدا کردند و توانستند پرونده‌ی اعتیاد را برای همیشه ببندند. حالا شما تصور کنید که این ۲۵ هزار نفر از ۲۵ هزار خانواده آمدند. یعنی فکر کنید وقتی آقای مهندس می‌گویند یک نفر از این افراد مصرف‌کننده کافی است تا یک طائفه را بهم بریزد، حالا حساب کنید که ۲۵ هزار خانواده در چندین هزار طائفه جون سالم به در بردند از تمام عوارض و تبعاتی که اعتیاد ممکن است برایشان داشته باشد.

ما امروز شاهد این هستیم اعضای کنگره ۶۰، مسافرانی که سفر کردند و درمان شدند، نه تنها درمان اعتیاد را انجام دادند بلکه توانستند به افرادی تبدیل شوند که دیگر نه تنها هیچ خسارتی به خودشان، به خانواده‌شان و به جامعه‌شان وارد نمی‌کنند، بلکه تازه دارند جبران آن خسارت‌هایی را می‌کنند که در گذشته انجام داده بودند و این کار بسیار بزرگی‌ هست که فقط در کنگره ۶۰ انجام می‌شود. اغراق نمی‌کنم!! شما می‌توانید نمونه‌ها و الگو‌هایش را در همین نمایندگی خودمان ببنید و البته در بیشتر از پنجاه نمایندگی دیگر که در سراسر کشور وجود دارد. این آدم‌ها چه کسانی بودند؟! جوان‌هایی بودند که داشتند پر پر  می‌شدند و ما همه شاهد از بین رفتن‌‌، شکستن، سوختن و نابود شدندشان بودیدم. آنها مردگان متحرکی بودند که از پس کار‌های خودشان که بر نمی‌آمدند هیچ، از پس مسئولیت‌هایی که در قبال خانواده و جامعه داشتند هم بر نمی‌آمدند.

این افراد در کنگره ۶۰ زنده شدند و ما با چشمان خودمان دقیقاً زنده شدن مردگانی را دیدیم که تمام دنیا در برابرشان درمانده و همه تسلیم شده بودند که اعتیاد درمان ندارد و اگر کسی وارد جریان اعتیاد شده دیکر به هیچ عنوان تا آخر عمرش هم نمی‌تواند از این ورطه بیرون بیاید. اما خدا را شکر در کنگره حرفی که آقای مهندس زدند و ایمان و اعتقاد راسخی که به درمان اعتیاد داشتند و الحمدالله کسانی که در کنار آقای مهندس به عنوان یار ایشان حضور پیدا کردند و کمک کردند در طول این بیست‌ و دو سال که افراد دیگر هم از این قضیه نصیب و بهره ببرند، نتیجه‌اش هم این شد که الان شاهد این هستیم که ۲۵ هزار نفر درمان شدند و بقیه هم در حال درمان هستند و خانواده‌ها امیدوار شده‌اند، خانواده‌ها زنده شده‌اند، خانواده‌هایی که فرزندان و اعضای خانواده‌شان تحت درمان هستند امیدوارند که این اتفاق برای آنها هم خواهد افتاد و این خودش بسیار بسیار ارزشمند هست .

یک اتفاق دیگر که در کنار درمان‌ها افتاده این است که بچه‌های کنگره ۶۰ بسیار آگاه شده‌اند و بسیار فهمیده هستند و بسیار پخته‌ عمل می‌کنند در مورد مسائلی که برای خودشان یا خانواده‌هایشان اتفاق می‌افتد یا برای کنگره ۶۰ اتفاق می‌افتد. بخاطر اینکه به کنگره ۶۰ و راهی که برای درمان وجود دارد ایمان و اعتقاد راسخ دارند، همه جور مایه می‌گذارند .آمدند اینجا درمان شده‌اند، خدمتگزار شده‌اند، کمک‌‌راهنما، مرزبان، ایجنت، اسیستنت شده‌اند؛ چرا مانده‌اند ؟! بخاطر اینکه فکر می‌کنند که باید آن کاری که در گذشته انجام شد و به ما نتیجه‌اش رسید حتماً به آیندگان  هم برسد. اما فقط با خدمت امکان پذیر نیست. ما باید خدمت‌های دیگری را در کنار این خدمت‌هایی که این عزیزان انجام می‌دهند ما هم انجام بدهیم تا ان شا الله به آنجایی برسیم که بتوانیم پیام کنگره را نه تنها به اقصی‌نقاط کشور بلکه بتوانیم اقصی‌نقاط جهان هم برسانیم چون شما بهتر می‌دانید همین الان در این شهر فقط آدم‌های زیادی  هستند که هم خودشان و هم خانواده‌شان دیگر امیدی به زندگی ندارند. ولی ما باید با ایستادن و با تداوم دادن و تداوم بخشیدن به این حرکت بسیار بزرگ کمک کنیم این ستون‌ها همچنان برافراشته بماند و این پیام بسیار مهم به گوش تمام کسانی‌ که نیازمند هستند و دارند دنبال راه می‌گردند برسد؛ این هدف ما هست. یک سری آن‌جوری خدمت می‌کنیم و همه باید بدانیم برای اینکه این راه ادامه داشته باشد ما نیاز به منابع مالی هم داریم ما تا اخر که نمی‌توانیم اینجا مستاجر باشیم و اجاره یا رهن کنیم؟! ما آخرش باید از خودمان یک ساختمان داشته باشیم.

کسانی که بیش از یک سال است که در کنگره حضور دارند می‌دانند که زمینی برای کنگره ۶۰ نمایندگی شهرکرد خریداری‌ شده و این زمین قرار است که ساخته شود و من خیلی سرانگشتی این را پرسیدم که ما ۵۰۰ متر زمین‌ داریم و برای اینکه این سالن را بتوانیم مثل این سالن و اتاقی مثل اتاق اوتی و مرزبانی و با همین شکل و شمایل البته خیلی زیباتر به خاطر اینکه درخور شان همه‌ی اعضای کنگره ۶۰ باشد حدود هفتصد و پنجاه میلیون تومان نیاز به ذخیره‌ی مالی داریم. پولی که برای زمین داده شد از همان پولی بود که اعضای کنگره دادند و برای ساخت‌ و ساز آن‌ هم باید خودمان روی پای خودمان بایستیم و ان شاء الله این هزینه را تأمین بکنیم و نه‌فقط برای یک شعبه در این شهر بلکه برای شعبه‌های بیشتر به خاطر اینکه قطعاً در آینده تعداد بیشتری به کنگره ۶۰ مراجعه می‌کنند و ان شاء الله برای شعبه‌های بیشتر در اطراف شهرکرد شما همان‌طور که می‌دانید در منطقه گوجان زمینی اهدا شد و البته کلنگش هم زده شد ولی خب بخاطر اینکه منابع مالی کم داشتیم و یا اصلا وجود نداشت تقریبا، فعلا به حالت سکون مانده و هیچ کاری انجام نشده است.

در پرانتز این را بگویم که افرادی که تمایل دارند به زمین گوجان کمک کنند، اعلام کنند تا ما کنار فیش بنویسیم برای زمین گوجان است. البته  که  معنیش این نیست که گوجان سبد جدایی دارد، گوجان سبد جدا ندارد. ما یک شعبه نمایندگی شهرکرد هستیم فقط یک سبد داریم برای ساخت و سازف اما بعدا می توانیم نگاه کنیم که چند نفر ار اهالی آن منطقه چه میزان پرداخت کردند و چقدر می شود اعتماد کرد و ان شا الله موقع ساخت و ساز بتوانیم ار کمک هایشان استفاده کنیم.

به‌هرحال تمام آنچه گفته شد، برای این است که ما از کنگره 60 حمایت کنیم تا رویِ پایِ خود بایستد؛ این یک وجه است و وجه دیگر مربوط به این است که خداوند همیشه به ما توصیه کرده است که شما باید بخشی از مال خود را در راه خداوند بدهید، در آیه سوره حدید می‌فرمایند: آیا در بین شما کسی است که به من وام نیکویی بدهد تا من ده برابر آن را به او برگردانم، اگر حتی به این یک جمله بخواهیم خوب فکر کنیم، تکلیف همه در جشن گل‌ریزان معلوم است و البته آقای مهندس دو سه هفته پیش فرمودند: نه لزوماً برای جشن گل‌ریزان، برای کارهای عام‌المنفعه بدهید، برای اینکه آن سهمی که خداوند از شما خواسته است را حتماً پرداخت کرده باشید.


خداوند در جایی می‌فرمایند ده برابر و جایی حتی صحبت از هفتصد برابر می‌شود و حتی یک جایی من خوانده‌ام، آقای خدامی البته نوشته بودند، به غیر حساب، یعنی اصلاً آنچه به شما برگردانده می‌شود از حساب و کتاب خارج است و اعضای لژیون سردار کسانی که سال گذشته برای لژیون سردار مبلغ 5 میلیون تومان داده‌اند، تک‌تک این تجربه را دارند، 5 میلیون تومان داده‌اند، اما برکتی که نصیب زندگی آن‌ها و در آن جاری شده است را اصلاً نمی‌توان در مورد آن صحبت کرد.

امسال مبلغ عضویت در لژیون سردار 6 میلیون تومان شده و اعضایی به اعضای گذشته اضافه شده و ما خیلی خوشحال هستیم و ان شاء الله امسال هم افرادی به لژیون سردار بپیوندند. لژیون مالی به این جهت نامش لژیون سردار شده است که استاد ارزشمند و گران‌قدر آقای مهندس، جناب آقای سردار، خیلی توصیه می‌کنند که پایه‌های مالی را استحکام ببخشید و سعی کنید در هر جایگاهی هستید به مسائل مالی توجه کنید، به همین جهت شاید اسم این لژیون سردار شده است.


 به همت شما هم‌سفران خوب و گران‌قدر که امروز اینجا هستند و توانسته‌اند با تمام وجود بخشش را تجربه کنند، اول از همه بخشش مسافرانشان، بخشش خودشان و اینکه امروز اینجا در جشن گل‌ریزان برای بخششِ بخشی از مال خود حضور دارند. آقای مهندس می‌فرمایند: آدم‌ها باید قلب بزرگ داشته باشند و صبور باشند. خوب است خودمان به خودمان رجوع کنیم که آیا قلب ما به اندازه کافی بزرگ است؟! و به اندازه کافی صبور هستیم؟! یا خیر. انجام کارهای بزرگ انسان‌های بزرگ با قلب‌های بزرگ می‌خواهد؛ قلب آدم هرچه بزرگ‌تر باشد می‌تواند ببخشد و راحت‌تر می‌تواند از خواسته‌های خود بگذرد.


امیدوارم قدر جایی که در آن هستیم و راهی که به ما نشان داده شده است را بدانیم و با تمام وجودمان تلاش کنیم، آنچه به دست آورده‌ایم را فقط و فقط برای خودمان حفظ نکنیم بلکه اشاعه بدهیم و کمک کنیم تا به دست دیگران هم برسد، برای اینکه آن‌هایی که بیست سال پیش تلاش کردند و کمک کردند، اگر نبودند و این کارها را نمی‌کردند، امروز هیچ‌کدام از ما رویِ این صندلی‌ها ننشسته بودیم. قدر بدانیم و امیدوارم بتوانیم به بهترین شکل این حرکت را ادامه دهیم و به بهترین شکل کمک کنیم که پاینده و پایدار و برقرار باشیم.

(برای دیدن گزارش کامل تصویری به پست بعدی مراجعه نمایید.)

نویسندگان:همسفر نسرین/همسفرآرزو/همسفر فاطمه/همسفر فروغ

عکاسان: همسفر مرجان/ همسفر زهره

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یوسف مرزبان چهارشنبه 27 آذر 1398 21:51
تبریک و خدا قوت خدمت همه همسفران
همسفرفاطمه چهارشنبه 27 آذر 1398 20:59
سلام وخداقوت عرض میکنم خدمت همه عزیزان .دست همتون دردنکنه .انشالله خدابه مال وجانتون برکت بده .واقعا حسرت میخورم که توفیق شرکت درجشنی به این عظمت رانداشتم .
محمد لژیون 19 سه شنبه 26 آذر 1398 23:04
سلام
بزرگ کسی است که:قلبش کودکانه،قهرش بی کینه،دوست داشتنش بی ادعا وبخشش او بی انتهاست
کلیه همسفران محترم از اینکه پای به پای مسافران در کنگره هستید ممنون وسپاس گذارم
همسفران محترم خودم خانم معصومه لژیون دهم وخانم پریسا وپسر کوچولویم اقا حسین ممنون ومتشکر که هستید
همسفران محترم خانم نسرین.خانم آرزو خانم فاطمه.خانم فروغ.خانم مرجان وخانم زهره از تک تک شما کمال تشکر را دارم موفق باشید
عزیزان سایت خداقوت
همسفر مینا از لژیون یکم سه شنبه 26 آذر 1398 20:46
درود بر خانم مرجان عزیز؛ که به تمام معنا عشقند، چقدر کلامشان و بیانشان زیباست؛ چه روز قشنگی بود!!
خدا قوت خدمت همه عزیزانی که زحمت کشیده بودند برای
تزئین سالن، واقعا عالی بود
خدایا شکرت، به خاطر وجود بزرگانی که در کنگره حضور دارند؛ خدایا! لیاقت بده؛ که بتوانم با آموزش‌هایی که در کنگره می‌گیرم در جهت اهداف کنگره قدم بردارم
همسفر حکیمه سه شنبه 26 آذر 1398 20:45
چقدرزیبا وقشنگ بودجشن گلریزان وپرانرژی تشکرازهمه عزیزان که درسایت رحمت میکشند
خانم کبری لژیون هشتم سه شنبه 26 آذر 1398 19:58
خداوندروشاکروسپاسگزارم بخاطربرگزاری چنین جشن باشکوهی ولیاقت حضوردراین جشن بزرگ.خداقوت خدمت کلیه عزیزانی که زحمت کشیدندبابت برگزاری جشن نمایندگی ان شاالاچندین برابربازتابش به زندگیشان بازگردد.خداوندعمرباعزت نصیب آقای مهندس فرمایدکه هرچه شادی داریم پس ازخداوندازایشان میباشد.
آرزو.ص سه شنبه 26 آذر 1398 19:10
چه جشن باشکوهی و چه عکس های زیبایی.خداوند به زندگی شما برکت دهد.
معصومه لژیون دهم سه شنبه 26 آذر 1398 17:22
باسلام.افرین برپشتکاروخلاقیتتان که چنین جشن زیباوبانشاطی رامهیانمودین.بردستان تک تکتان بوسه میزنم وازخدابرایتان ارزوی سلامتی وتوان روزافزون راخاهانم.الهی الهی که همیشه سربلندباشین .
همسفر مریم ل ۹ سه شنبه 26 آذر 1398 16:23
سلام‌وخداقوت‌به‌تمام‌عزیزانی‌که‌تلاش‌کردن‌وجشنی‌به‌این‌زیبایی‌وباشکوهی‌برگزار‌شد‌‌.بسیار‌بسیارزیبابود‌.‌خانم‌مرجان‌عزیزم‌صحبتهای‌دلنشین‌شما‌‌،ما‌را‌ازآنچه‌نمیدانستیم‌آگاه‌کرد‌وانشالله‌که‌بتوانیم‌قدمی‌‌برای‌جبران‌محبت‌های‌بی‌‌دریغتان‌برداریم.
همسفر پریناز سه شنبه 26 آذر 1398 15:52
چه روز زیبا و چه جشن با شکوهی. درود بر کسانی که از خولسته‌های دلشان گذشتند و بخشیدند تا بخشیده شوند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو