"به نام قدرت مطلق الله"
جلسه سیزدهم از دور سی‌ام کارگاه‌های آموزشی عمومی در روز پنج‌شنبه مورخ ۲۱ آذر ۹۸ با نگهبانی مسافر سجاد، استادی کمک‌راهنمای محترم مسافر محمد و دبیری موقت مسافر حمید با دو دستور جلسه‌ی " گلریزان " و " جشن آزادمردی کمک‌راهنمای محترم مسافر محمدرضا" راس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.


تفکرات در ما احساسی به وجود می‌آورد که آن احساس نوع اعمال ما را شکل می‌دهد. باید برای بخشیدن و یا شرکت در لژیون سردار خواسته‌ی درونی داشته باشی. یکی از حقه‌های نفس این است که می‌گوید فلانی پولدار است ولی کمکی نمی‌کند، بعد من کمک کنم؟! نباید به صدای نفس گوش داد.

سخنان کامل استاد را در ادامه مطلب دنبال بفرمایید...


سپاس خداوند و نگهبانان که وصل‌ها را انجام می‌دهند، که بتوانیم در چرخه‌ی خدمت قرار بگیریم. قبل از هر چیز بیست‌ و دومین سالگرد رهایی آقای مهندس، بنیان کنگره ۶۰ و سرکار خانم آنی و خانواده‌ی محترمشان را تبریک و تهنیت می‌گویم و برایشان آرزوی سلامتی دارم.
امروز دو دستور جلسه داریم یکی گلریزان و دومی آزادمردی محمدرضای عزیز. من خیلی دوست دارم که کوتاه درمورد بنیان شهرکرد هم صحبت کنم و خیلی تشکر می‌کنم از آقای کامران و خانم مرجان. امروز، لحظه‌ای که وارد جلسه شدم در ذهنم روزی که این شعبه شکل گرفت، تداعی شد؛ چهارتا صندلی می‌گذاشتیم و حتی کسی نبود که نوشتارها را بخواند. یک بذری را آقای کامران آوردند اینجا، کاشتند و امروز بخاطر جمعیت زیاد جای کافی برای شما نیست. ان‌شاالله قدر بدانید و سپاس‌گزار این خانواده باشید که خدمتی که به شهرکرد کردند تا ابد پایدار است.


و اما درمورد گلریزان؛ چرا می‌گویند گل ریزان؟! چرا نمی‌گویند پول ریزان؟! گلریزان یعنی باید گل داشته باشی، یعنی محبت داشته باشی که ببخشی. آرامش درونی سهم انسان‌هایی است که بدون چشم‌ داشت می‌بخشند. چرا باید ببخشیم؟! در قرآن کریم در سوره‌ی بقره آیه‌ی ۲۶۱ آمده که اگر یک بذر بکاریم، آن بذر هفت خوشه می‌دهد و هر خوشه ۱۰۰ دانه. ممکن نیست شخصی چراغی روشن کند ولی خودش در تاریکی باشد. چرا در جشن گلریزان باید شرکت کنیم؟! برای اینکه حال دلمان خوب شود. درونمان باید به آرامش برسد و این یک نیاز است. در مال ما اضافاتی هست که این‌ها باید بخشیده شود. اما این را هم باید در نظر گرفت که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. چقدر باید ببخشیم؟! 


در درمان جسم، باید آن ۲۰درصد کاهش باشد که به بدن شوک وارد شود تا سیستم ایکس شروع به تولید مواد شبه افیونی کند. در بخشیدن هم همینطور است؛ کسی که میلیاردر است و ۵میلیون می‌بخشد چیزی متوجه نخواهد شد. بخشش باید به مقداری باشد که به میزان کمی آن کاهش پول را احساس کنی. تفکرات در ما احساسی به وجود می‌آورد که آن احساس نوع اعمال ما را شکل می‌دهد. باید برای بخشیدن و یا شرکت در لژیون سردار خواسته‌ی درونی داشته باشی. یکی از حقه‌های نفس این است که می‌گوید فلانی پولدار است ولی کمکی نمی‌کند، بعد من کمک کنم؟! نباید به صدای نفس گوش داد. ان‌شاالله در طول هفته در مورد دستور جلسه‌ی گلریزان صحبت می‌شود و این جشن در واقع فرصتی برای ماست.

اما در مورد دستور جلسه‌ی دوم: 


امروز آزادمردی یکی از خدمتگزاران کنگره است که بدون چشم‌داشت در اینجا خدمت می‌کند. محمدرضا یک انسان درون‌گرا است و بیشتر گوش می‌دهد و این نشانه‌ی آدمی است که تفکر بالایی دارد. خیلی عاشق خدمت بود. بار اول که در آزمون کمک‌راهنمایی شرکت کرد قبول نشد؛ ولی طبق صحبت‌های کنگره نوبت باران محفوظ است.
اگر بخواهی خدمت کنی فرقی نمی‌کند که شال داشته باشی یا سالن تمیز کنی. عشق به خدمت باعث شد که محمدرضا از یک فردی که خانواده‌اش خجالت می‌کشیدند بگویند پسر ماست، تبدیل شود به فردی که دستگیر دیگران است؛ یعنی سایبان شود برای کسانی که خواستار ریزش هستند. به ایشان، خانواده‌ی گرامیش و برادرش تبریک عرض می‌کنم. به آقای مهندس و خانواده‌ی محترمشان تبریک می‌گویم. انسان مکلّف به دنیا آمده است؛ یعنی همه‌ی ما تکلیفی داریم که باید آن را انجام دهیم. امیدوارم که به خواسته‌ی درونی‌ات برسی. در آخر به کلیه‌ی خدمت‌گزارن کنگره صمیمانه تبریک می‌گویم.
پیام مرزبان کشیک خانواده و معرفی کمک راهنمایان محترم بخش همسفران:پیام خدمتگزاران بخش مسافران و مرزبان کشیک:
معرفی راهنما و کمک راهنمایان محترم بخش مسافران که لژیون آنها در این روز ظرفیت پذیرش رهجو دارد:قرائت پیام سفر دوم توسط دیدبان محترم آقای کامران شریفیان:همخوانی با شکوه آوای کنگره:
اعلام رهایی و اعطای گل رهایی:اعلام سفر مسافر محمد‌رضا:


مدت تخریب : 10سال
آخرین آنتی ایکس مصرفی: هرویین و تریاک 
مدت سفر اول: 14ماه و 14 روز
به  کمک راهنمایی: آقای محمد  
روش درمان: DST با داروی OT
مدت‌زمان رهایی از دام اعتیاد:  پنج سال و یک ماه

در ادامه یک سال سفر نیکوتین
به کمک‌راهنمایی آقای کامران 
مدت زمان رهایی: سه سال 
رشته ورزشی: تیر اندازی 


آرزوی مسافر محمد‌رضا : 


آرزو می‌کنم هر کسی که در این جمع حضور دارد هر ارزوی در دل دارد خیلی سریع بر آورده شود .


آرزوی همسفر طهمورث : 


امیدوارم هر آرزویی شما دارید به یاری حق تعالی بر‌آورده شود .


آرزوی مسافر مهدی : 


آرزو می‌کنم تمامی اعضایی که اینجا هستند به آرامش محض برسند .
سخنان مسافر محمد‌رضا : 


در ابتدا پیامی از استاد رعد : 
خداوند را سپاس که  خود تله درست می‌کند و خوب که به تله افتادی  سپس با ترفند‌هایی که خود ندانی بیرون می‌آورد و ما هم که بنده او هستیم باید سپاس‌گزار باشیم که عاقبت نجات می‌دهد اما انگونه که خود می‌داند. 
انسان با مسائلی روبرو می‌شود که نمی‌داند  واقعاً واقعیت‌ها را  باید چگونه ارزیابی نماید؛ گاهی شک انسان را تا مرز نسبی می‌برد و انگاه با  همه‌ی کاوش و دانش خودش و ایمان راسخی که دارد فریب نیروهای اهریمنی را می‌خورد  .


گاهی ما در مشکلات که قرار می‌گیریم گلایه و شکایت داریم وهمیشه نق می‌زنیم و همیشه می‌ترسیم چون مشکلات یک درد  است. یک ورزشکار تمرین می‌کند درد و سختی می‌کشد و آسیب‌ها را به جان می‌خرد چون  قهرمانی و پیروزی را دیده و می‌داند که لازمه‌ی پیروزی عبور از آن درد و مشکلات و سختی‌ها هست و آنجاست که می‌گویند :  مشکلات برای ما رحمت است و چون ما جلو‌تر از خودمان را نمی‌بینیم گلایه و شکایت می‌کنیم و کسب اگاهی و دانایی باعث می‌شود که بتوانیم جلوتر از خودمان را ببینیم .


برای پذیرش درد و مشکل باید قبول کنیم که مشکل داریم ما همیشه نمی‌خواهیم قبول کنیم که مشکلی داشته‌ایم و باید آن را حل کنیم .
انسان همیشه عجول است و دوست دارد که مشکلاتش یک شبه حل شود و این عجول بودن در مسیر کسب دانایی هم هست.
جمله‌ای خواندم که ایمانم به کنگره قوی‌تر شد؛ اینکه انسان درد و مشکلاتی که دارد کارمای شخص است. کارما یعنی بدهی، همان تقدیری که خودمان رقم زدیم و باید از آن عبور کنیم و دو راه بود که این کارما را می‌سوزاند یکی آموزش دادن به دیگران و یکی خدمت کردن  به دیگران و دیدم ما چقدر خوشبخت هستیم که در جایگاهی قرار گرفتیم که می‌توانیم راحت خدمت کنیم؛ برای همین هست کسی که جارو می‌کشد، صندلی می‌چیند حالش خوب می‌شود؛ چون می‌داند چه چیزی به دست می‌آورد .
من با دنیایی از تاریکی به کنگره آمدم و زمانی که مطلب را گرفتم به سکوت رسیدم و فهمیدم باید تسلیم شوم برای بدست آوردن.
خدا را شاکرم که این مسیر برای من و دیگران باز شد و امیدوارم قدر این جایگاه را بدانیم .
مشکلات همیشه هست فقط شکل آن عوض می‌شود ولی کنگره به من یاد داد که برای اینکه بتوانیم از مشکلات عبور کنیم جلوتر از خود را ببینیم .


برای این مکان امن و مقدسی که داریم از بنیان کنگره ۶۰، خانم آنی و تمام خانواده کنگره ۶۰ و راهنمایان عزیزم آقای محمد و آقای کامران تشکر می‌کنم. گاهی اوقات کسانی قدمی بر می‌دارند که سرنوشت خیلی‌ها تغییر می‌کند و قدم برداشتن هر‌‌کدام از ما خیلی مهم است. خدا را شاکر و سپاگزارم و تا هستم مدیون کنگره هستم .
 انسان موجود خوشبختی است چون هم استادانی در زمین و هم استادانی در سماء دارد. اولین استادان پدر و مادر هستند و من از پدر و مادرم شاکر و سپاسگزارم که من را با دنیایی از تاریکی تحمل کردند؛ برایشان ارزوی بهترین‌ها را دارم .سخنان همسفر طهمورث :


من  پنجمین سال رهایی محمد‌رضا را تبریک می‌گویم و از شما عزیزان تشکر می‌کنم از بنیان کنگره ۶۰ سپاسگزارم و به همه شما و فرزندم تبریک می‌گویم .

سخنان مسافر مهدی : 


(مسافر مهدی ابتدا دلنوشته ای بسیار زیبا برای حضار خواندند که متن آن در قالب مطلب جدیدی تحت عنوان " صبورترین مخلوق هستی " در هفته های آتی منتشر خواهد شد.)

***
یک پیام تشکر از جانب خواهر و مادر عزیزم  که به علت بیماری نتوانست حضور داشته باشد، هست  که می‌خوانم : 
اساتید گران‌قدر و عزیز جناب آقای کامران شریفیان و استاد محمدحیدری از اینکه حضوراً جهت عرض سلام و ادب و سپاس‌گزاری خدمت نرسیده‌ایم معذوریم. خداوند هر آنچه می‌خواهید نصیب شما و خانواده گرامیتان کند. ما از دور برای شما آرامش محض را خواستاریم؛ شمایی که بی‌قراری مادران را تسکین و اشک‌های خواهری را به اشک شوق و ناامیدشان را به امید و شکست پدری را به غرور تبدیل می‌کنید از شما کمال تشکر و قدر‌دانی را داریم .
خانم فرزانه عزیز از اینکه مدتی توفیق حضور در لژیون پر‌بار و پر‌از عشق شما را داشتم به خود می‌بالم .
خانم مرجان عزیز و دوست داشتنی از شما سپاسگزاریم حق انسانیت را تماماً ادا کرده و می‌کنید . این افتخاری است که در جمع عزیزانی هستیم که سال‌ها به دنبالشان می‌گشتیم  ، ما خانواده‌ خود را یافتیم. چگونه قدردان و سپاسگزار شما باشیم؟! دست شما را می‌بوسیم و آرامش را برای تمام کسانی که اکنون در این مکان امن و مقدس حضور دارند و تمامی انسان‌ها ارزو مندیم .
سپاسگزارشما، پدر و مادر و خواهری که مدعی عشق بودیم امّا ان را در دستان عاشق شما عزیزان همچون معجزه یافتیم.
منم از همه شما تشکر می‌کنم و برای محمدرضا ارزو می‌کنم تمام لحظه لحظه‌های زندگیش پر از شادی باشد .آیین اهدای نشان آزادمردی مسافر محمدرضا:
مراسم اهدای هدایا:(تصاویر کامل تولد مسافر محمدرضا را میتوانید در مطلب بعد وبلاگ«گزارش تصویری جشن آزادمردی مسافر محمدرضا» تماشا فرمایید.)


برگزاری لژیون های روز پنجشنبه:
خدمتگزاران جلسه:

نگارنده: همسفر نسرین/ لژیون نهم_ همسفر فروغ
عکاس: مسافر پدرام-مسافر سیروس
ثبت و آپلود تصاویر: مسافر پدرام

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه دوشنبه 25 آذر 1398 13:31
تبربک خدمت کمک راهنمای محترم آقای محمد رضا
و تبربک ویژه خدمت استاد محمد حیدری
انشالا همیشه جشن و سرور باشد
از خدمتگزاران سایت بابت انعکاس اتفاقات ممنون و سپاسگزارم
ای کاش دلنوشته کمک راهنمای محترم مهدی را در وبلاگ قرار میدادین بسیار عالی و تاثیرگذار بود
محمدلژیون نوزده یکشنبه 24 آذر 1398 06:17
باسلام
بین پرتاب شدن وپرواز کردن فاصله از زمین است تا اسمان
پرتاب که بشوی انجا میروی که انان میخواهند ولی پرواز که کنی انجا میروی که خودت میخواهی
کمک راهنمای محترم اقا محمد رضا پنجمین سال پروازت را تبریگ میگویم امیدوارم در کنار خانواده شاد وپیروز باشید
همسفران محترم اقا محمد رضا عرض تبریک افرین بر شما
کمک راهنمای محترم اقای حیدری تبریک به شما به جهت تربیت چنین رهجوهایی
همسفران محترم خانم فروغ وخانم نسرین خدا قوت
مسافران محترم اقا پدرام واقا سیروس ممنون از زحمات شما
همسفر توران شنبه 23 آذر 1398 12:49
محمدرضای عزیزم آزادمردیت مبارک باشد
از تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰ ممنونم که مکانی امن را برای آرامش و رشد فرزندانمان فراهم میکنند
جناب آقای حیدری و آقا کامران عزیز از شما کمال تشکر و قدردانی را دارم
خانم مرجان و خانم فرزانه
از شما تشکر میکنم و سپاسگزارم مشتاق دیدار شما هستم و دوستتان دارم
همسفر الهام جمعه 22 آذر 1398 23:32
با سلام و عرض خدا قوت خدمت همه عزیزان.من هم پنجمین سال تولد و ازادمردی اقای محمدرضا را خدمت خودشان و خانواده محترمشان.خدمت شما اقای حیدری راهنما بزرگوارشان.خدمت خانم فرزانه عزیزم.خدمت پدر و مادر عزیزشان.خدمت زری عزیزم اسیستانت محترم شعبه.خدمت خانم مرجان عزیزم و هممه کنگره60تبریک میگویم و بهترین هارا برابشان ارزو دارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو