جلسه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه هفدهم آذر ماه
دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 11:20 | نوشته ‌شده به دست مسافر پدرام | ( نظرات )
«به‌نام قدرت مطلق، الله»

نهمین جلسه از دور سی‌ام، سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره‌60 نمایندگی عمان سامانی شهرکرد با نگهبانی مسافر حامد، استادی کمک راهنمای گرامی مسافر جمشید و دبیری مسافر بهروز، با دستور جلسه 《هفته بنیان کنگره 60》 در روز یکشنبه هفدهم آذرماه سال 1398، رأس ساعت 17 برگزار گردید.امروزه در کنگره، نیروی متخصص حضور دارد، چون‌که کار کنگره، ترک و درمان اعتیاد نیست بلکه پرورش استاد است. به این نکته اعتقاد داریم که "درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است". شخصی که به تعادل رسیده باشد، توانایی دارد در کسوت معلمی، بدون هیچ چشم داشتی، درمان کارآموز را برعهده بگیرد.

سخنان کامل استاد را در ادامه مطلب دنبال بفرمایید...
در ابتدا جا دارد، خدا را شکر کنم به‌خاطر اینکه آموزش‌هایی که در کنگره، به‌عنوان "عمل سالم" ارائه می‌شوند، در حال اجرا شدن هستند و نشانه‌اش همین انتخابات اخیر مرزبانی بود که با شور و هیجان انجام شد. باید مجدداً از همه تشکر کنم، بابت حضور حداکثری، فارغ از نتایج بدست‌آمده، همین که عمل سالم انجام شد.
دستور جلسه "بنیان کنگره ۶۰"، دستور جلسه‌ای بسیار مهم است. در گذشته فکر می‌کردم، چرا باید این دستور جلسه باشد که در ادامه متوجه شدم، دستور جلسات کنگره مثل پازل هستند و برای شخصی که قرار است دَه یا یازده‌ماه سفر کند، کاربرد دارند.


آقای مهندس حسین دژاکام، فارغ التحصیل رشته الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت تهران و محقق در زمینه چشم‌های الکترونیک هستند؛ ایشان، نویسنده آثار زیر هستند:
"شصت‌درجه زیر صفر"
 "چهارده مقاله"
 "عشق_چهارده وادی برای رسیدن به‌خود"
"نمایش‌نامه ادموند و هلیا"
موضوع اصلی که ما را به‌ایشان وصل می‌کند، مسئله درمان اعتیاد است.
آقای مهندس، ۲۵ آبان، ۱۳۲۸ در شهر کرمان و در خانواده نسبتاً پر‌جمعیت به‌دنیا آمدند. پدرشان در زمینه موسیقی تخصص داشت و رشته ورزشی پدرشان کُشتی‌ و یک افسر نظامی بود.
طبق گفته آقای مهندس، از سال ۵۸ گرفتار مصرف مواد مخدر شدند و ادامه پیدا می‌کند تا این باور شکل می‌گیرد که اعتیاد پیدا کرده‌ است و بسیاری مشکلات در زندگی ایشان به‌وجود آمد. زمانی، با بستگان خود به‌صورت شراکتی، کارخانه‌ای داشتند و کم‌کم همه چیز را از دست دادند. به‌قول خودشان که می‌گفتند، مگر من چقدر مواد مصرف می‌کردم! "مشکل جای دیگری بود". 


وقتی‌که همه بیدار بودند، ما خواب بودیم؛ وقتی همه خواب بودند، ما بیدار می‌شدیم؛ وقتی همه می‌خریدند، ما می‌فروختیم و بالعکس. این شد که امورات از دستم خارج شد، تا اینکه در سال ۱۳۶۳، اولین‌بار برای ترک اعتیاد، به‌صورت "سقوط آزاد"، همانطور که در کتاب شصت‌درجه گفته شد، اقدام کردم.
(وقتی این مطلب را از ایشان خواندم، دقیقا همزاد پنداری می‌کردم، چون تقریبا بیشتر لحظات آقای مهندس را من هم تجربه کرده بودم).
این ترک آقای مهندس، دوام زیادی نداشت و بعد از چند ماهی، به مصرف مواد مخدر برگشت کردند. سال ۱۳۶۶، با مراجعه به پزشک، مجدداً اقدام به ترک مواد مخدر کردند ولی متاسفانه علم پزشکی در درمان بیماری اعتیاد، ناتوان است و اعتیاد را بیماری مزمن، پیش‌رونده و کشنده و غیر قابل درمان می‌داند. علیرغم به‌کارگیری همه سعی و تلاش خودشان و همچنین صرف هزینه‌های زیاد، پس از یازده‌ماه، دوباره به مصرف مواد برگشت کردند.
بنابراین، کاملا ناامید شده بودند و قید درمان اعتیاد را زدند، تا اینکه در سال ۱۳۵۷ و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، به صورت کاملا اتفاقی، آقای مهندس، به یک آزمون و خطا دست می‌زنند و اولین کاری که انجام می‌دهند، سر و سامانی به مصرف مواد خود می‌دهند. پس از ماه مبارک رمضان، متوجه شدند که حال بهتری نسبت به‌زمانی که بیشتر مصرف می کردند، دارند. تشویق می‌شوند که کارشان را ادامه دهند و نهایتاً به قطع مصرف همیشگی، پس از ۲۲ سال مصرف، می‌انجامد.


در آن زمان، داروی "OT" موجود نبود بلکه خود تریاک بود و بعد از آن، در این زمینه شروع به تحقیق می‌کنند.
 وارد یکی از NGO ها می‌شوند،مشکلات مصرف کنندگان و مسائل بیماری اعتیاد را مورد بررسی قرار می‌دهند.
به‌قول ایشان: "مهندس، کسی است که اندازه‌ها را می‌داند و معتاد کسی است که اندازه‌ها را از دست داده. مثلا، اندازه محبت کردن را از دست داده است، وقتی که نشعه است، خیلی با محبت و وقتی خمار می‌شود بالعکس".
با گذشت بیش از یک سال، در ۳۱ شهریور ۱۳۷۸، کنگره ۶۰ را افتتاح کردند و مقاله‌ای را تحت عنوان "صورت مسئله اعتیاد"، به مجمع پزشکان تقدیم کردند که همان سال در زاهدان برگزار شده بود و مورد توجه بسیاری قرار می‌گیرد. کم‌کم بحث درمان اعتیاد وارد ادبیات و علم پزشکی می‌شود.
صورت مسئله اعتیاد را ایشان به این صورت مطرح می‌کنند که مبدأ، مسیر، مقصد و هدف، چیزی که برای درمان اعتیاد به آن اهمیت نمی‌دادند، "مبدأ" بود.
به‌تدریج این مسئله مطرح شد که بیماری اعتیاد بر روی سه قسمت جسم، جهان‌بینی و روان تاثیر گذاشته است که جسم را با داروی مناسب به نام "OT" درمان می‌کنند؛ جهان‌بینی را با دادن دانایی و اطلاعات درست، شروع به ترمیم کردند و در نهایت روان که همان خلق و خو است، با درست شدن جسم و‌ جهان‌بینی، ترمیم می‌شود.


کنگره، یک ساختار است. یک ساختار برای دوام، به دو مورد نیاز دارد:
۱. حفظ و بقا
۲. رشد و توسعه
انجام این موارد از سه روش امکان‌پذیر هستند:
۱. منابع مالی
۲. منابع علمی
۳. نیروی متخصص
امروزه در کنگره، نیروی متخصص حضور دارد، چون‌که کار کنگره، ترک و درمان اعتیاد نیست بلکه پرورش استاد است. به این نکته اعتقاد داریم که "درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است". شخصی که به تعادل رسیده باشد، توانایی دارد در کسوت معلمی، بدون هیچ چشم داشتی، درمان کارآموز را برعهده بگیرد.
در کنگره، مصرف‌کنندگان به سه دسته تقسیم می‌شوند: 
گروه اول_ کسانی که نامزد اعتیاد هستند (و دیر یا زود به عقد دائم اعتیاد در می‌آیند). عمل‌کرد در مقابل این دسته اینگونه است که به آنها آگاهی دهیم.
گروه دوم_ کسانی که خواستار اعتیاد هستند. به این دسته هم باید آگاهی داد که مصرف را در همین حد نگه دارند.
 گروه سوم_ آنهایی که خواستار رهایی هستند. رویکرد ما در مقابل این گروه، کمک کردن است.
در اینجا، لازم می‌دانم که بگویم، همانطور که آقای مهندس بارها فرمودند، یکی از مسائل مهم، پایه‌های مالی است. کار ما یک عمل خیر و خداپسندانه است، کار خیر همیشه پیش می‌رود اما آیا بدون داشتن منابع مالی، امکان‌پذیر است؟!
هفته آینده "جشن گل‌ریزان" را در پیش داریم. مهم این است که در این هفته حضور داشته و در جشن شرکت کنم و آنچه از دستم بر می‌آید، دریغ نکنم.

پیام خدمتگزاران نمایندگی و مرزبان کشیک:


معرفی کمک راهنمایان محترمی که در این روز لژیون آنها ظرفیت پذیرش رهجو دارد:
قرائت پیام سفر دوم توسط مرزبان کشیک:
اعطای گل و نشان رهایی مسافران سفر دوم:خدمتگزاران جلسه:
مرزبان کشیک: مسافر محسن
لژیون خدمتگزار: لژیون هفتم
(لژیون کمک راهنمای گرامی مسافر جمشید)

عکاس: مسافر سیروس
تایپ: مسافر محمدامین(لژیون چهارم)
ویراستار: مسافر علی اکبر
ثبت و آپلود: مسافر پدرام

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی خصوصی مسافران یك شنبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر پریناز چهارشنبه 20 آذر 1398 21:06
کمک راهنمای بزرگوار اقا جمشید درود و سپاس برای جملات ناب و آموزنده شما. از سخنان شما آموزش گرفتم.ان‌شاءالله که همه قدردان چنین مکان و خدمتگزارانی همچون شما باشیم.خدا قوت.
مسافرمحمدجواد سه شنبه 19 آذر 1398 23:30
خدا قوت خدمت استاد وخدمتگزاران کنگره60 در پناه حق پیروزوسربلندباشید
یوسف مرزبان دوشنبه 18 آذر 1398 22:38
سلام خدا قوت به استاد وتبریک خدمت رها شدگان از بند تاریکی،،،امیدوارم قدر این گوهر ارزشمند را بدانیم
مسافر یاور دوشنبه 18 آذر 1398 20:19
سلام وخدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیز وگرامی اقا جمشید مثل همیشه خیلی زیبا کامل پر انرژی بیان کردین بسیار اموزش گرفتم ممنون ویه خدا قوت خدمت اقا حامد واقا بهروز عزیز وخدا قوت به خدمت گزاران سایت اقا سیروس واقا پدرام عزیز
محمدلژیون نوزده دوشنبه 18 آذر 1398 13:51
سلام
خداوند بزرگ را شاکرم بابت تمامی نعمتهایی که به من ارزانی داشته است
کمک راهنمای محترم مسافر جمشید جله بسیار پرباری داشتید آموزش گرفتم.انشالله شاهد حضور شما در جایگاههای بالاتر باشیم
مسافران عزیز اقا حامد واقا بهروز خداقوت امید وارم شاد وپیروز باشید
کلیه خدمتگذاران کنگره ۶۰سپاس
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو