آدرس: شهركرد، شهرك منظریه، بلوار امام علی -جلوتر از بیمارستان پارسیان -روبروی قرارگاه پلیس راه---زمان جلسات تازه واردین(آقایان): روزهای فرد رأس ساعت15:30
" کارگاه آموزشی عمومی روز پنج شنبه و سومین سال تولد مسافر قاسم"
جمعه 17 آبان 1398 ساعت 16:11 | نوشته ‌شده به دست همسفر آرزو | ( نظرات )

به نام خداوند بخشنده مهربان

هشتمین جلسه از دور بیست و نهم کارگاه‌های آموزش عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی عمان سامانی شهرکرد در روز پنج‌شنبه ۱۶ آبان ماه ۹۸ به استادی مسافر محمدجواد، نگهبانی مسافر سجاد و دبیری مسافر محمد با دو دستور جلسه رابطه یادگیری و معرکه‌گیری و سومین سال تولد مسافر قاسم در ساعت ۱۷ برگزار شد.

هدف اصلی و مهم در کنگره ۶۰ درمان اعتیاد و به تعادل رسیدن شخص مصرف‌کننده است در ابتدای سفر، فرد تسلیم سفر را شروع می‌کند چون اگر بخواهد تسلیم نباشد راه کنگره را انتخاب نخواهد کرد اول به‌صورت تسلیم وارد می‌شود و یکسری از آموزش‌ها را می‌گیرد در ادامه جایگاه اشخاص تغییر می‌کند.

همان‌طور که دبیر عزیز گفتند امروز دو دستور جلسه داریم، دستور جلسه اول رابطه یادگیری با معرکه‌گیری و دومین دستور جلسه جشن سومین سال تولد مسافر قاسم هست.

اما ما در سفری که در کنگره ۶۰ انجام می‌دهیم حدوداً ۵۰ دستور جلسه داریم که در این دستور جلسات یکسری قوانین را به ما یاد می‌دهند و علاوه بر فراگیری یکسری قوانین، یکسری آفت‌ها را نیز به ما گوشزد می‌کنند که دچار انحراف نشویم و بتوانیم سفرمان را به‌درستی طی کنیم. هدف اصلی و مهم در کنگره ۶۰ درمان اعتیاد و به تعادل رسیدن شخص مصرف‌کننده است در ابتدای سفر، فرد تسلیم سفر را شروع می‌کند چون اگر بخواهد تسلیم نباشد راه کنگره را انتخاب نخواهد کرد اول به‌صورت تسلیم وارد می‌شود و یکسری از آموزش‌ها را می‌گیرد در ادامه جایگاه اشخاص تغییر می‌کند.


من این مطلب را در کنگره مثال می‌زنم که در لژیون ۱۵ یا ۲۰ ره‌جو حضور دارند یکسری از آن‌ها واقعاً گوش‌به‌فرمان هستند و تسلیم‌تر از بقیه و هر چه راهنما بگوید انجام می‌دهند و مشخص است که این افراد بعد از گذشت یکی دو ماه هم ازلحاظ جسمی و هم ازلحاظ روانی و هم ازنظر ظاهری یکی دو پله از بقیه افرادی که کنار آن‌ها نشسته‌اند جلوتر هستند اینجا افرادی که نتوانسته‌اند اوامر راهنما را به‌خوبی انجام دهند یا اینکه نتوانستند خودشان را با کنگره وفق دهند و دچار سرخوردگی شده‌اند و این مربوط به این است که یا آموزش‌ها را درست نگرفته‌اند یا از روی حسادت یا هر حس دیگری که به جهالت ختم می‌شود شروع به پچ‌پچ در لژیون می‌کنند و بعد کم‌کم صحبت‌ها به بیرون کشیده می‌شود و بعضاً از همدیگر تلفن می‌گیرند و تلفن می‌زنند و شروع به معرکه‌گیری می‌کنند و در معرکه‌گیری آن‌کسی که واقعاً ضرر می‌کند شخص معرکه‌گیر است که بانی این قضیه شده و اشخاص دیگری را نیز با خود به مسلخ خواهد برد حال اشخاصی که در اطراف معرکه‌گیر جمع می‌شوند اگر زود به خود بیایند و متوجه شوند که راهی که می‌روند درست نیست امیدی به برگشت آن‌ها هست و می‌آیند و اصلاح می‌شوند ولی اگر بخواهند به کار خود ادامه دهند وارد حاشیه می‌شوند و وقتی وارد حاشیه شدند آنجا قبله گم می‌کنند از هدف دور می‌شوند و کلاً از سیستم کنگره حذف می‌شوند.

معرکه‌گیری مخصوص سفر اولی‌ها نیست هرکسی در هر جایگاهی می‌تواند به این آفت دچار شود ولی نوع آن در سفر اول و دوم متفاوت است من خیلی خوشحالم که ما در این ماه این دستور جلسه را کار می‌کنیم چون آخر همین ماه گل‌ریزان داریم و آن‌هایی که وجود آن را ندارند که در این امر خطیر و مهم شرکت کنند و از خودشان نمی‌توانند مایه بگذارند شروع به معرکه‌گیری می‌کنند و افرادی را که در این زمینه سهم خود را ادا می‌کنند تخریب می‌کنند، باید توجه داشته باشیم افراد معرکه‌گیر همان ساکنین خراب‌اند که بناهای آباد را ویران می‌کنند و هرکدام از ما به سهم خود باید جلوی معرکه‌گیری را بگیریم و به این ساختارها انرژی ندهیم وقتی می‌بینیم جایی صحبتی می‌کنند که با اصول، قوانین و حرمت کنگره جور نیست آن جمع را ترک کنیم این مهم‌ترین کاری است که تک‌تک ما می‌توانیم انجام دهیم تا افراد انرژی زیادی نداشته باشند و نتوانند تخریب برای بنای آباد کنگره داشته باشند.


و اما در مورد مسافر قاسم

مسافر قاسم توسط یکی از بستگانش آقای عزیز الله با کنگره آشنا شد و چیزی که‌برگ برنده‌ی قاسم بود این بود که تسلیم بود یعنی وقتی وارد کنگره شد به او گفتیم که باید شغلت را با کنگره تنظیم کنی و CDها را بنویسی و کارکنی ایشان باکمال میل پذیرفت، با توجه به شغلی که داشت سفر کردن برایش راحت نبود، تمام سی‌دی‌هایی که تکلیف می‌شد را می‌نوشت، وادی‌ها و نوشتارها را می‌نوشت و هرجایی که توانست خدمت کرد، افرادی مثل قاسم باید الگوی کسانی باشند که بهانه آورده و سفر نمی‌کنند در سفر اول مشکلات بسیار سنگینی برایش پیش آمد و من طبق فرموده استاد سردار به ایشان گفتم ایمان‌دارم که مشکل شما حل می‌شود و این به خاطر آموزش‌های کنگره و حرکتی بود که قاسم انجام داده بود.


قاسم در قسمت ورزش حضور فعال دارد در اردوهای کنگره ۶۰ حضور دارد در بخشOT هم

 خدمتمی‌کند من به ایشان تبریک می‌گویم ان شاء الله در ادامه بتواند از خدمتگزاران ثابت کنگره

 باشد و این تولد و رهایی را خدمت جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک

 می‌گویم، خدمت دیدبان‌ها بخصوص استاد عزیزم آقای کامران، سرکار خانم مرجان به کلیه‌ی

 خدمتگزاران کنگره ۶۰ به‌ویژه خدمتگزاران شعبه عمان سامانی به‌خصوص ایجنت محترم آقای

 فرزاد، گروه مرزبانی، OT، نشریات و به پدرخانم ایشان تبریک می‌گویم و همچنین به راهنمای

 هم‌سفرشان خانم فرزانه، آقای قاسم و هم‌سفرانشان تبریک می‌گویم و برای آن‌ها بهترین‌ها را 

آرزو می‌کنم.

پیام مرزبان کشیک خانواده و معرفی کمک راهنمایان محترم بخش خانواده
پیام خدمتگزاران بخش مسافران و مرزبان کشیک:


معرفی راهنما و کمک راهنمایان محترم بخش مسافران:
خواندن پیام سفر دوم توسط دیدبان محترم آقای کامران شریفیان
همخوانی باشکوه آوای کنگره
اعلام رهایی و دریافت گل رهایی
اعلام سفر مسافر قاسم:مدت تخریب: 15 سال

آخرین آنتی ایکس مصرفی: شیره، تریاک و متادون

مدت سفر اول: 11 ماه و 18 روز

به کمک راهنمایی: آقای محمدجواد از لژیون اول

روش درمان: DST با داروی OT

مدت‌زمان رهایی از دام اعتیاد: سه سال و چند ماه

در ادامه با تخریب بیست‌وپنج سال انواع سیگار وارد لژیون ویلیام وایت شدم

مدت‌زمان سفر: 11 ماه و 18 روز

در متد DST همراه با آدامس نیکولایف

مدت زمان رهایی: دو سال و هشت ماه

رشته ورزشی: والیبال

همخوانی زیبای آوای تولد


آرزوی مسافر قاسم:

از صمیم قلب آرزویِ سلامتی برای تک‌تک خدمتگزاران کنگره 60 دارم و ان شاء الله این خدمتی که در کنگره انجام می‌دهند بدرقه راه خودشان و خانواده‌شان باشد.

آرزوی هم‌سفر شکیبا:

آرزو دارم که همه شما به خواسته‌های خود برسید.

آرزوی هم‌سفر محمدحسین:

من آرزو می‌کنم که تمام سفر اولی‌هایی که به کنگره آمده‌اند، به رهایی برسند.

سخنان مسافر قاسم:

اول خداوند را شاکر و سپاسگزارم که من هم این جایگاه را تجربه و حس کردم و این را بیشتر مدیون هم‌سفر خود هستم. من با نیم نگاهی که به زندگی قبل از کنگره خود داشتم برای اینکه بفهمم این سه سال چه دستاوردی برای من داشته است، خدا را شکر دیدم تغییرِ بسیاری در درون خودم و مسیر زندگی و حتی کارِ من ایجاد شده و خدا را بسیار شاکرم که مسیر کنگره را جلویِ پایِ من قرار داد تا بتوانم اینجا بیایم و به آموزش‌ها دست پیدا کنم. از صمیم قلب می‌گویم این همه آرامش را اول مدیونِ هم‌سفر و پدر هم‌سفرم هستم که پیام ِکنگره را به من رساندند.

روز اول که به کنگره آمدم به من گفتند باید هفته‌ای سه جلسه در کنگره حضور پیدا کنم و من حسابگرانه عمل کردم و دیدم با شغلِ من مطابقت ندارد زیرا من باید شهر به شهر بروم و نمی‌توانم سه جلسه را باشم ولی از عشق و علاقه‌ای که به کنگره، بچه‌های کنگره و راهنمایم با حرف‌هایی که واقعاً به قلب من می‌نشست، پیدا کردم، حتی زمانی که به بندر امام می‌رفتم و منبع بار و ماشین هم آماده بارگیری بود، ولی برای اینکه فردا جلسه داشتم، خالی برمی‌گشتم تا به جلسات خود برسم.

خدا را شکر به خاطر علاقه‌ای که به بچه‌های کنگره داشتم، توانستم سفری راحت در کنار بچه‌های کنگره داشته باشم. اول از آقای محمدجواد واقعاً قدردانی می‌کنم که دست من را گرفت تا از تاریکی و جهنمی که برای خودم درست کرده بودم نجات دهد. 

در سفر اول به لژیون ویلیام وایت به راهنمایی دیده‌بان محترم آقای کامران رفتم و آن‌قدر علاقه به ایشان داشتم که نفهمیدم سفر سیگار من چطور آغاز شد؟! و چگونه به پایان رسید؟! این همه خوبی را مدیونِ تک‌تک شما عزیزان هستم و واقعاً از تک‌تک شما انرژی می‌گیرم و ان شاء الله از خداوند می‌خواهم خدمت‌گزار ثابت برای کنگره باشم و آرزویِ دومم هم همین بود که بتوانم خدمتگزار باشم.

سخنان هم‌سفر محمدحسین:

زمان‌هایی که پدرِ من مصرف مواد و سیگار داشت هر موقع ما به مسافرت می‌رفتیم همیشه ترس داشتیم که پلیس‌راه جلوی ما را نگیرد، یا گردش نمی‌رفتیم و اگر هم می‌رفتیم جایی می‌رفتیم که اصلاً کسی نبود و بیرون هم یا نمی‌رفتیم و یا با دعوا می‌رفتیم تا اینکه پدرم به کنگره آمد و سفر خود را آغاز کرد و به درمان رسید و آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها به درمان برسند. من هم به نوبه خودم به آقای مهندس، خانم آنی و آقای امین و آقای کامران و آقای محمدجواد تبریک می‌گویم و تشکر می‌کنم و از همه خدمتگزاران کنگره 60 تشکر می‌کنم.

سخنان کمک راهنما خانم فرزانه:

خداوند را هزاران بار شکر و سپاس که این توفیق را نصیب من کرد تا در جشن شادمانی یک خانواده حضور پیدا کنم. من هم قبل از هرچیز سومین سال رهایی آقای قاسم را خدمت آقای مهندس، خانم آنی و کمک راهنمای محترمشان تبریک عرض می‌کنم و همچنین به خانم شکیبا عزیز و هم‌سفر کوچکشان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در ادامه سفر جزء خدمتگزاران صدیق باشند و در جایگاه‌های بالای خدمت این عزیزان را ببینم.

خانم شکیبا عزیز با ویژگی‌هایی که در ایشان دیدم همانند اسم خود واقعاً شکیبایی به خرج دادند و باوجود مشکلات زیاد هیچ موقع از آمدن به کنگره منصرف نشدند، مرتب و منظم تمام جلسات را دوشنبه، پنج‌شنبه و روزهای جمعه حضور دارند، جزء والیبالیست‌ها هستند؛ سال اول جزء تیم والیبال بودند و به دلیل مشکلات در این دو سال اخیر نتوانستند در تیم حضور پیدا کنند که ان شاء الله از این به بعد بتوانند شرکت کنند و عضو تیم باشند.

خانم شکیبا عاشق خدمت هستند و چون دو سال از حضورشان می‌گذشت دیگر نمی‌توانستند وارد لژیون شوند اما چون عاشق خدمت بودند، هیچ موقع نگفتند که الآن که نمی‌توانم داخل لژیون بنشینم چرا به کنگره بروم؟! آمدند و هر جایگاه خدمتی که به ایشان داده می‌شد را با تمام وجود می‌پذیرفتند و انجام می‌دادند. هر وقت ایشان را می‌بینم با وجودِ تمامیِ مشکلات خنده بر لبانشان است، من خیلی از ایشان انرژی می‌گیرم، چون همیشه شاد می‌آید، مشکلاتش را پشتِ در می‌گذارد و داخل می‌شود، به ایشان افتخار می‌کنم و خیلی خوشحالم در لژیون دوم در کنارشان هستم و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

 ان شاء الله که در جایگاه‌های بالایی خدمتی ایشان را ببینم چون عاشق خدمت است و به آنچه می‌خواهد و لیاقتش را دارد به‌زودی برسد و برای این خانواده آرزوی شادی، سرافرازی و سلامتی می‌کنم.

سخنان هم‌سفر شکیبا:

 من هم این روز عزیز را به آقای مهندس و خانواده محترمشان، به راهنمای مسافرم آقای قاسم و همچنین خودِ مسافرم و به راهنمای خودم خانم فرزانه و همه خدمتگزاران کنگره تبریک می‌گویم. در جشن یکمین سال تولدم پدرم کسالت داشت و با اینکه پیام را به ما داده بودند، نتوانستند شرکت کنند ولی امروز حضور دارند و خیلی خوشحالم که پدرم در جمع ما هستند، ان شاء الله همیشه شما سالم و تندرست باشید و پدر و مادر من هم همین‌طور و سالیان سال سایه آن‌ها بالای سر ما باشد.خدمتگزاران جلسه:

تهیه گزارش و نوسندگان:همسفر آرزو لژیون هشتم ، همسفر فاطمه لزیون دهم

عکاس:مسافر سیروس

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه ها، تولد ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یوسف مرزبان دوشنبه 20 آبان 1398 17:04
تبریک خدمت آقا قاسم،اقا محمدجواد راهنمای بزرگواروهمه اعضای کنگره،،امیدوارم همیشه شاهد جشن و رهایی باشیم،،
مسافر هوشنگ یکشنبه 19 آبان 1398 22:07
درود فراوان بر شما استاد گرامی جناب محمد جواد، بسیار مختصر و مفید در مورد دستور جلسه صحبت نمودید.
باعث افتخار بنده است که رهجوی چنین استاد استاد ارزنده و با دانش بسیار بالا هستم
آرزوی موفقیت روز افزون شمارا در تمامی مرا مراحل زندگیتان را دارم.
سر افراز و سر بلند باشید همیشه ایام.
همسفرالهام لژیون سوم عمان سامانی شنبه 18 آبان 1398 22:48
تبریک خدمت کمک راهنمای بزرگواااار آقای محمد جواد.خدا قوت.تبریک خدمت آقای قاسم خانم شکیبا و کمک راهنمای محترم لژیون دوم سرکار خانم فرزانه
همسفر زهرا لژیون یکم شنبه 18 آبان 1398 21:21
با عرض تبریک خدمت خانم شکیبا و مسافر محترم‌شان اقای قاسم و دو همسفر گل‌شان.
رهایی تان مستدام.
مسافر یاور شنبه 18 آبان 1398 20:32
خدا قوت به سه جایگاه وتبریک به اقا محمد جواد عزیز وتبریک به اقا قاسم وبه همسفرای گرامیشون وتبریک به کمک راهنمای همسفرشون
همسفر مینا از لژیون یکم شنبه 18 آبان 1398 20:07
خداقوت خدمت آقای محمد جواد، که بسیار عالی درباره دستور جلسه صحبت کردند؛ وتبریک و شادباش خدمت آقای قاسم وخانم شکیبای گل ودوست داشتنی.
محمدلژیون نوزده شنبه 18 آبان 1398 18:28
سلام
کمک راهنما ومساف محترم اقامحمدجواد.تبریکات صمیمانه ی بنده حقیرراپذیراباشید.افرین برشمابابت تربیت چنین رهجویی
مسافرعزیزاقاقاسم شیرینی این تولدگوارای وجود خودت .همسفرت وخانواده محترمت.
ازکلیه ی خدمتگزاران درتمامی جایگاههای کنگره کمال تشکررامینمایم
سپاس .سپاس.سپاس
همسفر حکیمه لژیون هفتم شنبه 18 آبان 1398 18:27
تبریک به اقای قاسم وخانوم شکیبا.تشکرازعزیزان که درسایت مطالب راانتشارمیدهند
همسفر رقیه شنبه 18 آبان 1398 18:12
تبریک میگم به اقا محمد جواد واقا قاسم و تبریک صمیمانه به خانم شکیبا عزیز این شادکامی گواری وجودتان ‌
محمدجواد شنبه 18 آبان 1398 14:37
تبریک به قاسم عزیز و همسفران محترمشان وخداقوت به بچه‌های خدمتگزار درقسمت سایت که به زیبایی خبر رسانی می‌کنند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
    پخش صوتی کارگاه جهان بینی روز چهارشنبه
مراجعین مهمان - تازه واردین
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic