آدرس: شهركرد، شهرك منظریه، بلوار امام علی -جلوتر از بیمارستان پارسیان -روبروی قرارگاه پلیس راه---زمان جلسات تازه واردین(آقایان): روزهای فرد رأس ساعت15:30
"کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه و سومین سال رهایی مسافر صفر "
یکشنبه 16 تیر 1398 ساعت 08:38 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

به نام خداوند بخشنده مهربان

پنجمین جلسه از دور بیست و نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی عمان سامانی شهرکرد به استادی مسافر مهدی، نگهبانی مسافر کمال  و دبیری  مسافر محمد در روز پنج‌شنبه ۱۳تیر ماه ۹۸ با‌ دستور جلسه" آداب معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی" رأس ساعت ۱۷ برگزار شد.
به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...


شاکر خداوند هستم که یکبار دیگر لطفش شامل حال من شد تا بتوانم در این جایگاه خدمت کنم.


دستور جلسه‌ی امروز آداب معاشرت، ادب و بی‌ادبی، تعادل و بی‌تعادلی است‌. یک تازه‌وارد وقتی وارد کنگره می‌شود، زمانی که صحبت از درمان اعتیاد و عدم مصرف مواد مخدر می شود، شاید فکر کند که موضوعاتی مانند دستور جلسه‌ی امروز چه ربطی به درمان مصرف مواد من دارد؛ مشکل ما مصرف مواد است و ما می‌خواهیم دیگر مواد مصرف نکنیم.

زمانی که جلوتر می‌رویم و بعد از مدتی که تحت آموزش‌های کنگره قرار می‌گیریم و پا را فراتر از درمان اعتیاد می‌گذاریم، شاید به اهمیت آداب معاشرت بیشتر پی می‌بریم. فراتر از ترک، درمان اعتیاد است و فراتر از درمان اعتیاد تعادل است. شاید قطع مواد کار سختی نباشد ولی رسیدن به تعادل خیلی مهمتر از نکشیدن و عدم مصرف مواد است.

انسان اگر قرار باشد خودش تنها زندگی کند، هیچ الزامی به رعایت قانون و مقررات نیست؛ ولی اگر خواست بین یک جمع زندگی کند باید یکسری مسائل را رعایت کند و از یک سری چیزها چشم‌پوشی کند.

همانطور که آقای امین در جزوه‌ی جهانبینی گفتند، انرژی در درون معادل پول در بیرون است و ما از این انرژی باید برای ساخت و ساز خودمان استفاده کنیم. پول راحت بدست نمی‌آید؛ باید برای بدست آوردن آن زحمت کشید. انرژی هم که کسب می‌کنیم همینطور است. برای کسب انرژی راه‌های بسیار مختلفی وجود دارد. وقتی من در جامعه زندگی می‌کنم، می‌توانم از کسانی که در اطراف من هستند انرژی جذب کنم یا انرژی از دست بدهم.


یکی از راه‌های کسب انرژی مثبت، تعادل با اطرافیان است. زمانی که مصرف‌کننده بودیم، احتمالاً افراد زیادی با ما رفتار درستی نداشتند و ما مشکل را فقط از پیرامون خود می‌دانستیم، غافل از اینکه سرمنشاء مشکل خود من هستم. چون رفتار افراد پیرامون من با من آینه‌ی اعمال من است. یعنی رفتار دیگران با من بازتاب اعمال من است.

ما هرکاری که می‌خواهیم انجام دهیم باید آداب مخصوص خودش را بلد باشیم. ما باید بدانیم وقتی وارد کنگره می‌شویم و برای درمان اعتیاد خود حرکت می‌کنیم، یک قسمت از درمان به وسیله‌ی شربت اوتی هست که مربوط به جسم می‌شود و جسم ما را به تعادل می‌رساند. اما بحث دیگر راجع به جهانبینی است؛ تعادل جسم و تعادل جهانبینی منجر به تعادل روان می‌شود. وقتی من از نظر روانی به تعادل برسم می‌توانم آداب معاشرت را رعایت کنم. اما تا زمانی که از لحاظ جسمی و جهانبینی حال و روز خوبی نداشته باشم، قطعاً در رعایت آداب معاشرت هم به مشکل برمی‌خورم. وقتی من نتوانم آداب معاشرت را رعایت کنم، به عنوان یک انسان بی‌ادب شناخته می‌شوم و نمی‌توانم انرژی لازم را از برخورد و تعامل با اطرافیانم کسب کنم؛ یک انسان گوشه‌گیر می‌شوم و نمی‌توانم با دیگران ارتباط برقرار کنم زیرا حال خوبی ندارم.


درمورد دستور جلسه‌ی دوم، تولد سومین سال رهایی صفر، باید بگویم که وقتی شخصی بعد از رهایی در کنگره می‌ماند و تولد سومین سال رهایی را می‌گیرد، یعنی وابستگی‌هایی به کنگره دارد و نتوانسته از کنگره جدا شود. گاهی من می‌مانم و کمک‌راهنما می‌شوم و یا مرزبان می‌شوم و...، یعنی خدمتی انجام می‌دهم؛ اما شخصی کمک‌راهنما نیست، مرزبان نیست ولی در کنگره می‌ماند، یعنی با دل و جان عاشق خدمت کردن است. صفر از سفر اول خود عاشق خدمت کردن بود و حضور مستمر در لژیون داشت. توانست با حال خوب به درمان و رهایی برسد. من فکر نمی‌کردم که صفر در کنگره ماندگار شود ولی حرکت خودش را با درمان سیگار تکمیل کرد و به هر نحوی خواهان خدمت کردن در کنگره است. خدمتگزار بخش اوتی بود و اکنون نگهبان روزهای یکشنبه است. امیدوارم حرکت خودش و همسفرش در سفر دوم پررنگ‌تر باشد. به همسفرش بخاطر حضورش در کنگره و حرکت همراه با مسافر تبریک ویژه می‌گویم. به راهنمای همسفر خانم فرزانه تبریک می‌گویم. به خود صفر و فرزندان عزیزش و تک‌تک شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم.رهایی هااعلام سفر مسافر صفر:

مدت تخریب ۲۵ سال

 آخرین آنتی ایکس مصرفی: تریاک و متادون

 مدت سفر اول:۱۱ ماه و ۲۰ روز، روش درمان DST همراه با داروی شفابخش OT

 نام راهنما: آقای مهدی

 مدت‌زمان رهایی: سه سال و چند روز

آرزوی هم‌سفر زهرا:


از خداوند می‌خواهم همه مصرف‌کننده‌ها و برادرم راه کنگره را پیدا کنند.


آرزوی هم‌سفر عارف:


آرزو می‌کنم که هر کس هدفی در زندگی دارد زودتر به آن برسد و روزهایی بیاید که خبرهای خوب به او برسد.

آرزوی مسافر صفر:


آرزو می‌کنم کسانی که به کنگره می‌آیند و خانه ندارند، صاحب‌خانه شوند.

صحبت‌های مسافر صفر:


من این تولد را به شما تبریک می‌گویم و از آقای مهندس بابت این جایگاه که برای ما فراهم کرده‌اند، تشکر می‌کنم. من گذشته خوبی نداشتم و خیلی سختی کشیدم و بااینکه مقدار مصرفِ من کم بود اما ضربه‌های محکمی خوردم و مشکلاتِ بسیاری را به وجود آوردم.

بارها ترک می‌کردم ولی حریفِ مواد مصرفی خود نبودم و دوباره شروع به مصرف مواد می‌کردم، به این دلیل که راه را بلد نبودم و نمی‌توانستم تا اینکه ۲۵ سال از عمر من گذشت و درنهایت توانستنم راه کنگره را پیدا کنم و با آموزش‌های خوب آقای مهدی به درمان برسم والان هم حال خوبی دارم. از همه شما عزیزان و آقای مهدی راهنمای خوبم تقدیر و تشکر می‌کنم، از راهنمای هم‌سفرم، هم‌سفر کوچکم، مرزبانان، گروه اوتی، گروه نشریات و از همه تقدیر و تشکر می‌کنم و سپاسگزارم.

صحبت‌های هم‌سفر عارف:


از آقای مهندس دژاکام به خاطر تأسیس کنگره ۶۰ تشکر می‌کنم، از راهنمای خوب پدرم و از راهنمای خوب مادرم تشکر می‌کنم و این روز را به پدر و مادرم تبریک می‌گویم و در آخر از کنگره ۶۰ تشکر می‌کنم که آرامش را به خانه و خانواده ما برگرداند.

صحبت‌های هم‌سفر فرزانه راهنمای هم‌سفر زهرا:


عرض سلام و خسته نباشید دارم به تمام عزیزانی که در این جشن شرکت کرده‌اند، من هم قبل از هر چیز خدا را شکر می‌کنم در این جایگاه حضور دارم تا بتوانم در شادی این عزیزان شرکت کنم. این تولد را در رأس به آقای مهندس دژاکام تبریک می‌گویم و خدمت کمک راهنمای مسافر، آقای مهدی تبریک می‌گویم که این ره‌جوی خدمتگزار را پروش دادند، خدمت خود آقای صفر و پسرانشان و خانم زهرا عزیز تبریک می‌گویم.

اتفاقات، برای هر شخصی در مدت‌زمان کوتاهی می‌افتد، اما برای برخی از اشخاص مدت‌زمان زیادی باید طی شود تا با تغییرات، ذره‌ذره سازندگی را در خود ایجاد کند. این اتفاق برای خانم زهرابه سه دلیل عمده ترس، ناامیدی و ندیدن توانایی‌های که داشتند زمان برد و باعث شده بود دیواری نامرئی به دور خود بکشد و این دیوار بسیار محکم بود و باوجود تلاشی که برای خراب کردن دیوار داشتند تا بتوانند راهی به بیرون باز کنند و سازندگی را در خود ایجاد کنند به دلیل اینکه تلاششان کم بود نمی‌شد اما زمانی که خواست تا خودش را درست کند و شروع به حرکت و تلاش کرد، با ضربات محکم‌تری به دیوار زد و توانست دیوار را خراب کند و خدا را شکر الآن تغییرات زیادی در ایشان به وجود آمده است و ترس و ناامیدی کنار رفته است و فهمیده است به‌عنوان انسان توانایی‌های زیادی در او هست که با پی بردن به آن‌ها و به دست گرفتنشان می‌تواند خودش را در جایگاهی که باید، قرار دهد.


برایشان خیلی خوشحالم و تبریک می‌گویم و خدا را شکر می‌کنم که توانستند به‌آرامی آرامش را برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند. ان شاء الله هم از این به بعد محکم‌تر حرکت کنند و ان شاء الله کمک راهنما شوند چون در خرم‌آباد الآن لژیون هست ولی فقط برای مسافران است و آرزو دارند که لژیون برای هم‌سفران نیز برگزار شود تا بتوانند آموزش‌های لازم را ببینند، آرزو می‌کنم خانم زهرا کمک راهنما شوند تا بتوانند در شهر و استان خود خدمتگزار شود و بتواند دست هم شهری‌هایش را بگیرد و برای آقای صفر هم همین آرزو رادارم و امیدوارم پیشرفت کنند، کمک راهنما شوند و در شهر خود یک خدمتگزار حقیقی شوند.

صحبت‌های هم‌سفر زهرا:


در ابتدا خدا را شکر می‌کنم به خاطر این روز عزیز و از همه شما تشکر می‌کنم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان به خاطر آرامشی که ما داریم، تشکر می‌کنم. مسافرم ترک‌های زیادی داشت و هیچ‌وقت موفق نبود تا اینکه روزی یک نفر کنگره را به ما معرفی کرد، از همین‌جا از ایشان تشکر می‌کنم، مسافرم به کنگره آمد ولی ایمانی به درمان نداشت تا اینکه حرکت کرد و خدا را شکر به رهایی رسید من با اصرار مسافرم چند جلسه پنج‌شنبه‌ها آمدم باخانم مرجان عزیز صحبت کردم، حرف‌های خانم مرجان روی من خیلی تأثیر گذاشت. حال خیلی بدی داشتم و الآن خدا را شکر می‌کنم، حال خوبی دارم. از آقای کامران، خانم مرجان عزیز و آقای مهدی خیلی تشکر می‌کنم، از آقای فرزاد راهنمای سیگار مسافرم تشکر می‌کنم،


از خانم فرزانه عزیز که خیلی اذیتشان کردم، تشکر می‌کنم، از مسافرم خیلی تشکر می‌کنم و به او تبریک می‌گویم و به بچه‌های گلم هم تبریک می‌گویم.
عکاس: مسافر محسن

آپلود تصاویر/ مسافر پدرام

ثبت و چیدمان عکس ها در وبلاگ / مسافر کاظم 

تهیه گزارش و نویسندگان: همسفر فروغ/همسفر فاطمه/ لژیون دهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافریوسف سه شنبه 18 تیر 1398 00:13
تبریک خدمت آقا مهدی واقا صفر عزیز
آرزو یکشنبه 16 تیر 1398 21:14
سومین سال تولد آقای صفر را خدمت آقای مهدی، خانم فرزانه واین خانواده محترم تبریک می گویم.
خانم فروغ عزیز و خانم فاطمه عزیز خدا قوت
تشکر از بخش مسافران آقای محسن، آقای پدرام و آقای کاظم برای عکاسی، آپلود و چیدمان تصاویر.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
    پخش صوتی کارگاه جهان بینی روز چهارشنبه
مراجعین مهمان - تازه واردین
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic