آدرس: شهركرد، شهرك منظریه، بلوار امام علی -جلوتر از بیمارستان پارسیان -روبروی قرارگاه پلیس راه---زمان جلسات تازه واردین(آقایان): روزهای فرد رأس ساعت15:30
کارگاه آموزش جهان بینی کنگره 60؛ وادی هشتم و تأثیر آن روی من
چهارشنبه 18 فروردین 1395 ساعت 20:27 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ مسافر محمد | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه گذشته سومین جلسه از دوره پنجاه و هفتم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60

ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه وادی هشتم و تأثیر آن روی من

به نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری همسفر سمانه

در تاریخ چهارشنبه 94/01/18 رأس ساعت 13 آغاز به کار نمود.سال 95 در کشور سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مطرح شده است و ما هم از همین قانون تبعیت می کنیم و سال 95 را سال تهیه زمین برای آکادمی نام نهاده ایم. یعنی عملاً برنامه ریزی کنیم و زمین آکادمی را در سال جاری تهیه کنیم.


کارگاه آموزش جهان بینی کنگره 60؛ وادی هشتم و تأثیر آن روی من  + فایل صوتی

سلام دوستان حسین هستم مسافر ، امیدوارم حالتان خوب باشد و عید را هم تبریک می گویم و انشاء الله خانه تکانی کرده باشید. هم خانه تکانی به مفهوم خانه و هم به مفهوم ذهن و افکار و اندیشه.

در سخنان هفته قبل گفتیم که، ما به گونه ای حرکت کردیم که نیازی به دولت و خارج و داخل نداشته باشیم، دلیلش هم همین است که سازمانهای غیردولتی درست شدند که به دولت کمک کنند، نه اینکه آنها هم نانخوار دولت باشند. دولت به حد کافی نانخوار دارد و سازمانهای مختلفی وجود دارند و احتیاجی ندارد که پولش را به ما بدهد و ما برایش کار کنیم. بنابراین ما باید به خودمان متکی باشیم و کمک حال دولت باشیم. بنابراین به این دلیل است که ما باید روی پای خود بایستیم و چون از روز اول روی پای خودمان ایستاده ایم، موفق بوده ایم.

سال 95 در کشور سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مطرح شده است و ما هم از همین قانون تبعیت می کنیم و سال 95 را سال تهیه زمین برای آکادمی نام نهاده ایم. یعنی عملاً برنامه ریزی کنیم و زمین آکادمی را در سال جاری تهیه کنیم.

چون من اعتقاد دارم که در سیستم پزشکی بایستی تجدیدنظر شود، این تجدیدنظر به سخن نیست، این باید در یک مرکز کاملاً علمی توسط متخصصین مورد بررسی قرار گیرد.

نتایج امتحانات کمک راهنمائی اعلام شد، اولین گروهی که پرونده هایشان آماده بود هفته آینده برای مصاحبه و دریافت شال دعوت می شوند. بنابراین در تمام شعب سعی کنند همه افراد مدارکشان را کامل کنند و ارسال کنند.

امسال گروه خانواده شکل بهتری گرفته، در تهران خانم های گروه همسفر که می خواهند راهنما شوند، حتماً باید یک رشته ورزشی داشته باشند، فعلاً در شهرستانها ابلاغ نشده است.

هفته آینده تیم کنگره 60 برای مسابقات دوهه قطر می رود و این در باور کسی نمی گنجد و هنوز در پی این هستند که شیشه درمان ندارد، در حالی که بهترین بازیکنان راگبی ما مصرف کننده شیشه بوده اند و الآن فیکس تیم ملی هستند.

از دوشنبه آینده اردوی تیم ملی شروع می شود و از همانجا برای مسابقات آسیایی می روند. چون مسابقات کشوری بود و ما به نیابت از تیم ملی کشور می رویم، از افراد تیم ملی هم به کمک ما آمدند. از بین 15 نفر ، 10 نفر عضو تیم کنگره هستند و 5 نفر عضو تیم ملی هستند. راگبی دو تایم 45 دقیقه است و انرژی مسابقات راگبی، چندین برابر فوتبال است. منظور من این است که 15 نفر نمی توانند دائماً در زمین بازی کنند و افراد مختلف جابجا می شوند.

در مرحله بعدی، برنامه ریزی شده که در 25 تیر مسابقات کشتی جام مسافر را داشته باشیم. با فدراسیون کشتی در حال هماهنگی هستیم و 3 تیم از خارج از کشور می آیند، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه.

می خواستیم مسابقات مصادف با 5 تیر ، روز جهانی مبارزه با موادمخدر باشد، ولی 5 تیر مصادف است با ماه مبارک رمضان، بنابراین 25 تیر برگزار می شود.

هرکاری که می خواهیم دیگران انجام دهند، باید اول خودمان انجام دهیم.

در ورزش هم همینطور است. اگر راهنمائی وادی هشتم را اجراء کرده باشد، شاگردانش هم اجراء می کنند. اگر راهنمائی ورزش کند، شاگردانش هم ورزش می کنند. برای همین ورزش را اجباری کردیم. البته پیاده روی جزو ورزشهای رسمی نیست. ورزش بایستی یک رشته باشد. بعضی ها می گویند: ورزش کشتی، شنا، فوتبال و هیچکدام را هم بلد نیستند. رشته ورزشی بایستی یک رشته باشد. خانم ها هم باید در ورزش فعال باشند.

دستور جلسه امروز: با حرکت راه نمایان می شود، وادی هشتم.

این وادی از آن وادی هایی است که ما از روز اول حرکت کردیم و راه ذره ذره نمایان شد. روز اول که کنگره شروع به کار کرد، همه چیز مشخص نبود، وقتی جلو رفتیم ذره ذره به همه آنها رسیدیم.

وادی هشتم بعد از وادی هفتم می آید. وادی هفتم می گوید: رمز و راز کشف حقیقت دو چیز است: یکی پیدا کردن راه و دوم آنچه برداشت می نماید.

درست است که می گوئیم با حرکت راه نمایان می شود، ولی بعد از وادی هفتم. بدون راه شما نمی توانید حرکت کنید. بطور مثال شما در تهران قرار دارید و می خواهید به بوشهر بروید، بایستی از یک راه بروید. پس وقتی می گوئیم با حرکت راه نمایان می شود، اول بایستی مطالعات را انجام دهیم که راه پیدا شود، وقتی راه پیدا شد و مطمئن شدیم سپس حرکت می کنیم. دیگر نیازی نیست که جزئیات را قبل از حرکت در نظر بگیریم.

در زندگی هم همینطور است، تا زمانی که ما حرکت نکنیم، راه نمایان نمی شود.

دو صد گفته ، چو نیم کردار نیست. در خیلی کارها که راه تا حدودی مشخص شد، باید حرکت کرد.

مثلاً در خانه هستید و می خواهید کاری را انجام دهید، بایستی با چند نفر تماس بگیرید و حرکت کنید. برای هر کاری باید حرکت کنید. پس با حرکت راه نمایان می شود، به شرط این است که راه را پیدا کنیم.

در مسئله قفل گفتم که هر قفلی یک کلیدی دارد. هر کاری که می خواهیم انجام دهیم بایستی برنامه ریزی کنیم، هرکاری می خواهیم انجام دهیم بایستی فکر کنیم. حتی کارهای کوچک.

می خواهیم به مسافرت برویم، قبلش باید فکر کنیم، با پلیس راه تماس بگیریم که جاده چه وضعیتی دارد، سپس حرکت کنیم.

بعضی وقت ها که می خواهیم حرکت کنیم، اگر راه درست نباشد، ما ضربه می خوریم و خسته می شویم.

وقتی راه درمان اعتیاد مشخص نباشد و راههای غلط را برویم، مرتب با مشکلات عدیده ای مواجه می شویم و قوت و توانمان ذره ذره از بین می رود.

شخصی نزد من می آید و می گوید چندین روش ترک را انجام داده ام و قرص های ماهواره ای مصرف کرده ام و برای هر دوره چندصدهزار تومان هزینه پرداخت کرده ام. حالا در این قرص ها دیفنوکسیلات، متادون و ... وجود دارد و می گویند با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، در صورتی که وزارت بهداشت روحش هم خبردار نیست. این قرص ها را هم در جاده های بهشت زهرا، کرج و همه جای تهران درست می کنند، شما فکر می کنید که در آمریکا درست می کنند؟

این قرص ها دو رقم است، گیاهی و شیمیائی ، وقتی گیاهی می شود، داخل آن فلفل و زردچوبه هم می ریزند که شما چیزی متوجه نشوید.

طرف قبلاً یک بست تریاک می کشیده و یا یک حب تریاک می خورده، الآن مصرف قرص پیدا کرده و دیگر حتی حواسش هم جمع نیست، دائماً در چرت قرار میگیرد.

پس حرکت ما یک مثلث می شود. اول اینکه هدف ما باید مشخص باشد.

 برای هر حرکتی هدف بایستی مشخص باشد. ما چه کجا می خواهیم برویم؟ چه رشته ای می خواهیم برویم؟ دفترچه کنکور می آید، چه رشته هائی می خواهید بروید؟ طرف رشته های متعددی می نویسد و هدفش مشخص نیست. باید هدف کاملاً مشخص باشد. یعنی باید طرف بگوید من می خواهم بروم رشته روانشناسی، معماری و ... در حرکت هدف بایستی مشخص باشد که به هدف نگاه کنیم.

نکته بعد، زمانی که می خواهیم به هدف برسیم، باید مشخص باشد. ماهواره ها که قرص ترک اعتیاد می دهند، می گویند : یک دوره . شخص خوب نمی شود، مجدداً می گویند: یک دوره دیگر تکرار کن و این دوره ها شاید تا 5 سال طول بکشد.

دوم ، بایستی راه مشخص باشد. اگر راه و هدف مشخص باشد، مسئله بعدی آنچه برداشت می نماید. مثلاً هدف من رفتن به اصفهان است برای بازرگانی و تجارت، حرکت می کنم حالا چقدر از راه را من رفتم و باید بروم.

پس در حرکت سه چیز بایستی مشخص شود:

1ـ هدف

2ـ راه

3ـ آنچه برداشت می نمائیم.

پس موقع حرکت کردن لازم نیست تمام جزئیات مسیر برایمان مشخص باشد. نکات عمده و مسائل کلیدی مشخص باشد و بقیه در راه پیدا می شود.

حرکت ما در کنگره هم همینطور بود. با یک حرکت کوچک از یک نقطه شروع کردیم، ذره ذره گسترش پیدا کرد تا رسیدیم به اینجا.

امیدوارم امسال رهائی های بیشتری داشته باشیم به کمک راهنماها و گروه خانواده هم منسجم تر باشد. من هم شدیداً گفته ام که جلوی رشد شعب را بگیرند، چون نمی خواهیم کیفیت فدای کمیّت بشود. باید پیوسته و آهسته حرکت کنیم و بساطمان را جوری صبح پهن کنیم که بتوانیم عصر آن را جمع کنیم.

از اینکه به سخنان من گوش کردید از همه شما سپاسگزارم.

در ضمن از این هفته ، جلسات ما و صحبتهای من در آکادمی ، با اختلاف یک دقیقه مستقیم روی سایت پخش می شود و عزیزانی که در شهرستان ها هستند و سایرین که تمایل دارند، می توانند از روی سایت مستقیم دریافت کنند.

منبع: کنگره 60
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
    پخش صوتی کارگاه جهان بینی روز چهارشنبه
مراجعین مهمان - تازه واردین
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

خرید ساعت مچی

|

ساخت كد آهنگ و موسیقی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات